Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hiiumaal Tahkunas toimus riigikaitselaager

Hiiumaal Tahkunas lõppes riigikaitselaager, kus eesti ja vene koolide õpilased praktiseerisid tundides õpitut.
Tahkuna militaarmuuseumi ümbruses olid kahepäevases laagris Saaremaa Orissaare ning Tallinna Kristiine ja Pae gümnaasiumide noored. Tänavu olid kohal ka Turba kodutütred, vahendasid ERRi teleuudised.

Tahkuna riigikaitselaager on 11. klasside õpilastele, et nad saaksid poole aasta jooksul koolitundides õpitut praktiseerida ja uusi oskusi õppida.

"Raske oli küll rajal. Näiteks astusin jalaga valesse kohta ning varbad hõõrusid ja sõbral ka jalg hõõrus," rääkis Turba gümnaasiumi kodutütar Kristi Priimägi.

"Kõige raskem oligi, et me ei teinud kaht punkti ära, et oli mingi saladustepunkt. Me ei teinud seda ära, me ei jõudnud lihtsalt. Ja me oleme kõige nooremad ka siin," ütles 12aastane Turba gümnaasiumi kodutütar Valeria Šersnijov.
 
Orissaare gümnaasiumi õpilane Priit Alas tunnistas, et riigikaitsetundides õpitust on olnud laagris hakkamasaamiseks palju kasu. Kõike ei saa aga koolipingis pähe tuupida, näiteks miiniväljal liikumine vajab just praktilist kogemust. 

"Kõige keerulisemad olid vist mõistatuse lahendamine ja miiniväli. Miiniväljal kindlasti see, et ei astuks miini peale, see otsimine, et hästi riskantne oli," rääkis Alas.

Linnakoolide õpilastele on kaks päeva metsikus looduses müttamine, telgis elamine, öised häired ja kõik muu militaarelu juurde kuuluv eksootiline elamus.

"Tase on enam-vähem sama. Ei saa öelda, et linnapoisid oleks nõrgemad kui maapoisid või vastupidi," ütles nooremleitnant Märt Melsas kaitseväe logistikakeskusest.

Tahkuna riigikaitselaagri korraldamist toetas kaitseministeerium.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: