Utria dessandi rajale läheb 18 võistkonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: erakogu
Jõhvis ööl vastu reedet startivale luurevõistlusele on registreerinud 14 võistkonda Eestist ja kaks Soomest ning esimest korda osalevad talvisel luurevõistlusel Hollandi ja Austria võistkonnad.
Võistluse peakorraldaja, Erna seltsi presidendi Meelis Rätsepa sõnul tuleb võistlejail kahe öö ja ühe päeva jooksul lahendada ülesandeid, millega iga kaitseväelane oma igapäevases väljaõppes kokku puutub.

Ekstreemsust lisavad võistlusele aga Ida-Virumaa heitlikud talvised ilmad ja raskesti läbitav maastik.

Ehkki võistluse korraldavad Vaivara vald, Kaitseliit ja Erna selts, lasub ettevalmistamisel põhiraskus Kaitseliidu Alutaguse maleva meestel ja naistel, abilisi on korraldajail ka teistest Kaitseliidu malevatest, samuti Kaitseliidu peastaabist.

Eelmise aasta Utria dessandi võitis Scoutspataljon, teisele kohale tuli KL Tartu Malev ja kolmandale Vahipataljoni võistkond.

Utria dessandiga meenutatakse Eesti Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mis korraldati 17.-19. jaanuaril 1919. aastal Utria randa.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: