Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaitseväelased harjutasid talvelaagris suusatamist

Pärnumaal Potsepal harjutasid Eesti kaitseväelased sõidusuusatamist. Tegemist on ühe osaga kaitse- ja talvesõja laagrist, kus õpitakse talvistes tingimustes sõjapidamist ning külmas ja lumistes tingimustes hakkama saamist.
Esmaspäeval alanud viiepäevases laagris harjutavad üle Eesti kokku tulnud kaadrikaitseväelased nii laskmist kui jääauku kukkunu päästmist.  Eile said mehed proovida sõidusuusatamist, vahendasid ERRi teleuudised.

Soomustransportöör võetakse appi näiteks siis, kui suurem hulk mehi on vaja viia lumisel maastikul ühest punktist teise. Seda siis, kui auto ei mahuta korraga nii palju inimesi, kui vaja või kui pinnas ei võimalda muul moel liikuda. Laagri juhi Pirger Lauri arvates tuleb mõne kaitseväelase puhul alustada aga kõige elementaarsemast - suusatamisoskuse lihvimisest.

Need, kes talvesõjalaagri läbinud, annavad oma teadmised ja oskused edasi oma kaitseringkondades. Kokku on Pärnumaal laagris 22 meest. Seda, kui palju kilomeetreid viie päeva jooksul suuskadel läbida tuleb, nad öelda ei oskagi, kuid 10- kilomeetrine täisvarustuses suusaretk Pärnusse nendele meestele raskusi ei valmista.

Järgmine talvesõjalaager toimub aasta pärast.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: