Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maldiivide endine president põgenes India saatkonda

Maldiivide endine president Mohamed Nasheed 13.
Maldiivide endine president Mohamed Nasheed 13. Autor/allikas: veebruaril Malés teel India saatkonda Reuters/Scanpix
India ookeani saareriigi Maldiivide endine president Mohamed Nasheed, kelle kohta on välja antud vahistamismäärus, põgenes India suursaatkonda riigi pealinnas Malés.
Sellele võivad järgneda tema toetajate uued protestid, kuna nende arvates oli Nasheed möödunud aasta veebruaris kukutatud, vahendasid The Times of India jt.

Riigi esimene demokraatlikult valitud juht kõrvaldati presidendiametist asjaoludel, mis on vaieldavad. Tema esindaja ütles, et ekspresident jääb India saatkonda, kuni parteid lepivad kokku, et septembris toimuvate valimiste eel võivad kõik kandidaadid vabalt kampaaniat teha.

Kohus andis Nasheedi vahi alla võtmise määruse üleeile, kui ta ei olnud nädalavahetusel ilmunud ülekuulamisele..Teda süüdistatakse võimu kuritarvitamises ajal, kui ta oli president.

Kohus peab otsustama, kas Nasheed laskis ebaseaduslikult arreteerida ülemkohtuniku, keda ta pidas endise presidendi Maumoon Abdul Gayoumi käsilaseks. Nasheedi toetajate sõnul on süüdistus poliitiline ning sellega üritatakse teda takistada juhtimast valimistel Maldiivide Demokraatlikku Parteid.

Kui Nasheed süüdi mõistetakse, tähendab see ka poliitikas osalemise keeldu. Teda ähvardab kuni kolmeaastane vanglakaristus.

India välisministeerium on teatanud, et on võtnud olukorra lahendamiseks Maldiivide võimudega ühendust. India kutsub ka praegust Maldiivide presidenti Mohamed Waheedi üles tagama, et valimised oleksid ausad ning neil oleks võimalus osaleda kõigil.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: