Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Olev Remsule anti üle Tammsaare-nimeline Albu valla lugejapreemia

Kirjanik Olev Remsu Postimees/Scanpix
Kirjanik Olev Remsu Postimees/Scanpix
Albu vald andis Eesti vabariigi 95. sünnipäeva kogunemisel kirjanikule Olev Remsule üle Tammsaare-nimelise Albu valla lugejapreemia.
Preemia kätteandmisele eelnes valla lugejate ja kirjaniku kohtumine, vahendasid ERRi raadiouudised.

Remsu ütles kohtumisel Albu valla lugejatega, et tema Supilinna raamatute sari on saamas uue osa. "Raamatu kirjutamine on üsna lõpus. Ma loodan selle enne suve valmis saada, et see siis võib-olla jõuludeks ilmub. See on siis ka raudselt viimane, aitab!"

Mitmed kirjanduskriitikud on Remsu "Supilinna poisse" kaasaegseks "Kevade" romaaniks nimetanud. Remsu pole kindel, kas ta on saavutanud lutsuliku soojuse, kuid sarnast eesmärki täidavad mõlemad romaanid.

"Ma olen püüdnud sotsiaalseid vahesid ja poliitikat valgustada, mida Luts teatavasti ei tee, aga ma arvan, et üks noore- või lapsepõlve lugu peaks haarama kõiki. Ma arvan, et ka mina olen selle preemia, mille eest suur tänu, teeninud sellega, et ma olen meenutanud inimestele, mis meie ajal  juhtus, milline oli siis olustik, atmosfäär, millised olid tunded ja mõtted," lausus Remsu.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: