Tänavuse Utria dessandi algus ja lõppvaatus toimub Sinimägedes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Seekordse Utria dessandi start antakse Sinimäe põhikooli eest 6. jaanuari öösel. Finišeerijaid oodatakse koolitagusele staadionile laupäeva ennelõunaks.
Tagamaks võrdseid tingimusi ja ohutust laskmises, on osalejate arv piiratud 24 võistkonnani. Praeguseks on registreerunuid 20, nende hulgas ka kaks naiste- ja kaks Soome võistkonda.

"Selleaastase võistluse start antakse reede öösel kell üks ja marsruudi pikkuseks tuleb ligikaudu 70 kilomeetrit," rääkis võistluse peakorraldaja, Erna seltsi president Meelis Rätsep, kelle sõnul paneb varajase stardiaja paika see, kust starditakse ja mispidi liigutakse. "Peame arvestama, et kõik võistkonnad saaksid lahinglaskmise teha valgel ajal, seda pole Eestis talvel just väga pikalt," selgitas Rätsep, kelle sõnul on korraldajatel nagu tavaliselt ette valmistatud 3 erinevat graafikut erinevateks ilmastikuoludeks.

Nagu ka varasemal kolmeteistkümnel korral tuleb võistkondadel teadmisi ja oskusi rakendada nii esmaabiülesannete täitmisel, kui ka laskmises, kaardi tundmises, takistuste ja miinivälja ületamises. "Kontrollpunkte on veel, aga nende sisu, nagu ka täpset marsruuti, me võistluse huvides välja rääkida ei saa," selgitas Meelis Rätsep, kelle sõnul on sarnaselt varasemate aastatega distantsil lisaülesandeid, mis jäävad võistlejatele üllatuseks.

Militaarvõistluse kavva kuuluv pärgade asetamise tseremoonia toimub Utria dessandi mälestuskivi juures laupäeval, kell 15.00 ja kell 16.00 autasustatakse Sinimäe põhikoolis võistluse võitjaid.

Möödunud aastal võitis Utria dessandi Kaitseliidu Järva maleva I võistkond Vahipataljoni võistkonna ja Kaitseliidu Harju maleva II võistkonna ees. Kahekümne kahest startinud võistkonnast jõudis finišisse kaheksateist.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: