Molycorp Silmetist saab maailma suurim nioobiumitootja

Haruldasi metalle ja muldmetalle tootvast Molycorp Silmetist saab maailma suurim puhta metallilise nioobiumi tootja, ütles ettevõtte juhatuse esimees David O'Brock.
Molycorp Silmet investeerib tänavu umbes 14 miljonit eurot uue tootmisliini ja tänapäevase labori ehitusse. Aasta jooksul peaks ettevõttesse lisanduma 50 uut töökohta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Molycorp Silmeti ahjudes sulatatakse metallilist nioobiumi. See on haruldane metall, mida kasutatakse tänapäeval väga laialdaselt elektroonikas, lennunduses ja energeetikas. Molycorp Silmet on selle metalli tootmist oluliselt suurendanud. Selleks investeeriti eelmisel aastal umbes 6 miljonit eurot.

"Kui me lõpetame oma nioobiumiprojekti, oleme maailma kõige suurem puhta metallilise nioobiumi tootja. Me lõpetame selle veebruarikuus," ütles David O'Brock.

Samuti hakkab veel tänavu tööle ülipuhtaid lantaaniühendeid tootev liin. Järgmisel aastal hakatakse tootma ülipuhtaid tseeriumiühendeid. Enne uute tootmisliinide töölehakkamist peab valmima uus labor.

"Kuna maailmaturg nõuab üha puhtamaid ühendeid, siis me peame sellele vastama. Kuna raske on toota puhtaid ühendeid, kui labor ei ole vastaval tasemel, siis oli vaja investeerida ka laborisse," rääkis O'Brock.

Lisaks hakkas ettevõte taas tootma metallilist neodüümi - metalli, mida tänapäeval kannavad taskus praktiliselt kõik inimesed, sest väikesi, aga võimsaid neodüümmagnetid läheb tarvis mobiiltelefonides, aga ka kodumasinate ja autode tootmisel.

Keeruline metallurgia nõuab hea ettevalmistusega töötajaid. Molycorp Silmet valmistab personali ette koos Sillamäe kutsekooli ja Eesti ülikoolidega. Praegu töötab firmas 610 inimest. Juba sel aastal lisandub 50 uut töötajat. Kui maailma majandus kasvab, kasvab ka Molycorp Silmeti töötajaskond.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: