Imre Arakas pääses kriminaaluurimisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Harju maakohtu ees väidetavalt fotograafi löönud Imre Araka suhtes lõpetati avaliku menetlushuvi puudumisele viidates kriminaalmenetlus.
Põhja ringkonnaprokuratuuri teatel lähtuti sellest, et kahtlustatava süü ei olnud suur, osapooled on leppinud ning kannatanu ei soovi menetluse jätkamist.

Kriminaalasjas esitati Imre Arakasele kahtlustus kehalises väärkohtlemises, mis seisnes selles, et ta lõi BNS-i fotograafile Heiki Rebasele ühe korra jalaga vastu kätt.

Tegemist on teise astme kuriteoga, mille eest näeb karistusseadustik ette karistusena rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

Menetluse lõpetamisel võttis prokuratuur lisaks süü suuruse hindamisel ühtlasi arvesse asjaolu, et kahtlustataval puudusid kuriteo toimepanemise hetkel kehtivad kriminaal- ja väärteokaristused.

Samas määrati Arakale kohustuseks tasuda viie kuu jooksul kriminaalmenetluse kulud summas 61,45 eurot ning kohustus maksta riigituludesse 400 euro suurune summa.

Konflikt toimus mullu 19. detsembril Harju maakohtu välistrepil, kui fotograaf soovis kohtusse minevast Arakast pilti teha.

Arakas oli süüdistatav mitme tuntud ärimehe osalusega palgamõrva lavastamise süüasjas.

Kohus tunnistas Arakase süüdi valeütluse andmisele kihutamises, tõendi kunslikus loomises ja tulirelva ebaseaduslikus käitlemises ning karistas teda tingimisi vangistusega.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: