Kiviõli keemiatööstusel napib põlevkivi

Kiviõli keemiatööstus leiab, et ka väiketootjal on praegu päris head võimalused areneda, aga probleeme on põlevkivi kättesaamisega - see tekitab usaldamatust pankades ja keskkonnainvesteeringud lükkuvad edasi.
Kiviõli keemiatööstuse OÜ paneb täna nurgakivi uuele põlevkiviõli mahutile, aga Eesti kõige väiksemas õlitööstuses on oodata veel muidki investeeringuid, vahendasid ERRi raadiouudised.

"Just lõpetasime poolkoksi prügila ehituse, järgmiseks on meil soojuselektrijaamas plaanisa auruturbiini ja generaatori vahetus. Investeeringud on üpriski suured, prügila ehitus läks maksma 3,8 miljonit eurot, mahutipark on üle miljoni euro ja turbiinivahetuse projekt läheb maksma 1,8 miljonit eurot," rääkis Kiviõli Keemiatööstuse OÜ tegevdirektor Robert Karpelin.

Kiviõli keemiatööstus on endiselt selle väikse linna suurim tööandja, seal saab tööd üle 600 inimese. Küsimusele, millised on väikese õlitööstuse perspektiivid Eesti, vastas Karpelin, et need on üpriski head. "Ka väiketootja leiab võimalusi toota, kõige suuremaks mureks on ligipääs põlevkivi ressursile, muudest probleemidest saab jagu."

Põlevkivi kaevandab ettevõte praegu Põhja-Kiviõli karjääri teises osas riigilt renditud maadel. Samas käib kohtumenetlus ning Karpelini sõnul oodatakse kohtuotsust, kas kaevandamisluba jääb alles või otsustab kohus teisiti.

Ettevõtte juhi kinnitusel on kohtuvaidlus takistanud Kiviõli keemiatööstuse suuremate probleemide, ehk keskkonnaprobleemide lahendamist.

"Kindlasti on see üks kõige tähtsam tegur, mis on pärssinud meie arengut, kuna kõik need projektid, mis siiamaani on suudetud ellu viia on tehtud omavahenditest. Pangad meid ressursi puuduse tõttu eriti ei usalda. Keskkonnaprojektid on üpriski kallid nii et me teeme täna seda, mis suudame," rääkis Karpelin.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: