Rakvere plaanib Arvo Pärdi nimelist muusikamaja

Rakvere linnal on plaanis muuta hetkel spordisaalina tegutsev Pauluse kiriku hoone multifunktsionaalseks kontserdimajaks, mis koos lisahoonega moodustaks Arvo Pärdi nimelise muusikamaja.
Muusikamaja tutvustab nii Pärdi kui ka teiste Eesti süvamuusikaheliloojate ning muusika suurkujude loomingut, võimaldab korraldada seminare, koolitusi, konverentse ja muid üritusi, vahendasid Klassikaraadio kultuuriuudised.

Linna poolt välja kuulutatud rahvusvahelisele arhitektuurivõistlusele kiriku rekonstrueerimiseks ja ümbritseva ala planeerimiseks laekus 136 tööd nii Eestist kui ka välismaalt.

Konkursile laekunud tööde hulk ületas Rakvere pressiesindaja teatel tublisti esialgselt planeeritu ning seetõttu võib augusti lõppu plaanitud võistlustulemuste väljakuulutamine ja sellele järgnev näitus edasi lükkuda.

Rakvere Pauluse kirik on projekteeritud arhitekt Alar Kotli poolt Eesti vabaduse kirikuna. Alates 1950. aastatest on kirik kasutusel spordihoonena.

Toimetaja: Laura Teder

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: