Kalamajalased ei toeta tasulise parkimise kompromissvarianti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kalamaja elanikud ei ole rahul Tallinna linnavalitsuse suutmatusega loogiliselt põhjendada, miks linnaosa parkimiskorda peaks muutma, sest parkimine ei ole seal probleemne, seisab täna avaldatud pöördumises.
"8. juunil toimunud Põhja-Tallinna halduskogu koosolekul linnavalitsuse pakutud kompromissvariandid tasulise parkimise osas ei leidnud Kalamaja elanike poolt mitte mingisugust heakskiitu - osalenud ei soovi, et Kalamaja muutuks tasulise parkimise piirkonnaks, sest parkimine Kalamajas ei ole probleemne," seisab pöördumises, millele on Kalamaja tasulise parkimisala vastase liikumise nimel alla kirjutanud Juho Kalberg.

"Kogunenud ei ole nõus linnavalitsuse järgmisel päeval tehtud teemakohase avaldusega, mis ei kajasta kuidagi eelmisel päeval koosolekul valitsenud seisukohti," teatab ta.

Abilinnapea Taavi Aas teatas nimetatud avalduses, et parkimisala laiendamine tagab Kalamaja vanalinnapoolse osa elanikele parkimiskoha kodumaja lähedal ning jätab rohkem liikumisruumi jalakäijatele ja jalgratturitele. Samas ütles ta, et kavandatava tasulise parkimisala piire tõmmatakse koomale, nii et see ei hõlmaks kogu Kalamaja.

"Aasa sisutud sõnavõtud, elanike häälele kurdid kõrvad ja vastamata küsimused, samuti linnavalitsuse põhjendused, et "välismaal tehakse ka nii", ei ole kalamajalaste jaoks argumendid - igale küsimusele "miks?" peab järgnema loogiline põhjendus, teisel juhul on tegemist mingit muud eesmärki täitva, elanikele arusaamatu ja seega ka mittenõustumist esile kutsuva plaaniga," kritiseeris Kalberg linnavalitsuse käitumist.

Linnavalitsusele heidetakse pöördumises ette ka seda, et parkimise kohta ei ole tehtud uuringut ning kaebekirjade päritolu ja arv on ebaselge.

"Kuni küsimused ei ole saanud argumenteeritud ja loogilisi vastuseid, ei saa kohalikud elanikud tasulise parkimisala laienemisega mitte mingil moel nõustuda," seisab pöördumises.

Kalamaja tasulise parkimisala vastasel liikumisel on Facebooki suhtlusportaalis üle 2300 toetaja.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: