Kalamaja elanikud hääletasid tasulise parkimise vastu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tasulise parkimisala laiendamise kaart.
Tasulise parkimisala laiendamise kaart. Autor/allikas: Tallinna transpordiamet

Põhja-Tallinna valitsuse korraldatud küsitlusel ei toetanud enamik vastanuist tasulise parkimisala laiendamist Kalamajja.

Linnaosavalitsuse teatel võeti küsitlusest osa oodatust aktiivsemalt - kokku vastas 1854 inimest.

Kalamajas parkimise tasuliseks muutmist ei pooldanud 71 protsenti vastanutest, 27,5 protsenti olid selle poolt ja 25 inimest ei osanud seisukohta võtta.

Kelmiküla osas leidis 56 protsenti vastanutest, et tasulist parkimisala ei peaks sinna laiendama, 20 protsenti olid laiendamise poolt ja 24 protsenti ei osanud seisukohta võtta.  

Küsitluses osales ka 234 inimest, kes ei ela piirkonnas ega selle lähedal, mis ettepaneku kohaselt võiks tasuliseks muutuda.

Nende inimeste arvamus arvestas linnaosavalitsus teistest andmetest eraldi, sest küsitlus oli suunatud eeskätt Kalamaja ja Kelmiküla elanikele. Nendest olid Kalamaja asumis parkimisala laiendamise vastu 197 ja Kelmiküla tasulise parkimise laiendamise vastu 191 inimest. Ettepanekut toetas Kalamaja osas 36 ja Kelmiküla osas 37 inimest.

Kõigest vastanutest andsid 1846 oma hääle interneti kaudu ja kaheksa paberkandjal.

Põhja-Tallinna valitsus edastab küsitluse käigus saadud vastused Tallinna transpordiametile.

2010. aastal üritas Tallinna linnavõim Kalamajas tasulist parkimist kehtestada ning juba toona toodi põhjenduseks täis pargitud tänavad. Kohalikud elanikud ei olnud aga muudatusega nõus ega soostunud ka linnavalitsuse välja pakutud kompromissvariandiga ning lõpuks jäigi tasuline parkimine seal kehtestamata.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: