Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valga kultuurikeskuses avati Hugo Hiibuse näitus

Valga kultuurikeskuses saab vaadata nii Hugo Hiibuse šarže kohalikust rahvast ning kui ka pisut varasemat valikut "Linnulaat", mis koondab kelmikaid joonistusi üle Eesti tuntud inimestest.
Neid, kes tahaks end mõnel Hugo Hiibuse joonistusel näha, on Eestimaal palju. Šaržitegijaid on vähe, kuid need pildid pakuvad huvi paljudele, kinnitas vanameister Hiibus "Aktuaalsele kaamerale".

Valgas on kunstnik varem käinud joonistamas kultuurikeskuse töötajaid ja nüüd on neist töödest koostatud omapärane näitus.

"Šaržid meeldivad inimestele. Need pole ju sarnased portreed, seal inimene avastab iseenda enda jaoks uuesti," ütles Hiibus.

Valgas on vaadata ka Hiibuse varasemat loomingut - väljapanek "Linnulaat", mis näitab üsna isepärase nurga alt tuntud inimesi, on olnud väljas mitmel pool Eestis. Ja nüüd otsustas Hiibus näidata seda ka lõunaeestlastele.

"Karakter on ju peidus inimeses sügaval. Me peame puuda soola ära sööma, enne, kui me tunneme inimest. Aga mul on keeruline ülesanne - ta on mul kohe ees," rääkis Hiibus.

Tema sõnul on välist portreed lihtsam joonistada, rihtides silmade kaugust üksteisest või näokuju, aga šarž on sisemuse joonistamine. "Šarž on inimese sisu. Iseloom. Ja see nõuab eriannet, seepärast ongi šaržitegijaid nii vähe," lausus kunstnik.

Igaühes on midagi, mille kaudu teda näidata, usub tuhandete karikatuuride ja šaržide autor Hiibus. Vanameister leiab oma piltidele, nagu ikka, humoorika lahenduse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: