Algas Utria dessant 2011 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tänasest homseni kestab Ida-Virumaal Utria dessant, millest kokku võtab seekord osa 22 neljaliiklmelist võistkonda.
Välisvõistlejad on tänavu Soomest. Utrial osaleb tänavu rekordarv ehk koguni kolm naiskonda - esimene esindab Põhja kaitseringkonda, teine Saaremaa naiskodukaitset ning kolmas Sakala naiskodukaitset, teatas Erna Selts.

Võistluste peakorraldaja ERNA Seltsi presidendi Meelis Rätspa sõnul on Utria dessandi ajaloos olnud kõikvõimalikke ekstreemseid ilmaolusid, kuid tuisku seni mitte. "Esimene tuisk on üle elatud, kõik võistkonnad on rajal ja katkestajaid pole. Ilmaennustus lubab aga päeval tuisu jätkumist kuni õhtni välja - tõotab põnevat võistlust", ennustas Rätsep.

Osalejail tuleb vaenlase vastutegevuse tingimustes läbida maastikul umbes 60 km pikkune trass. Kontrollpunktides lahendatakse erinevaid ülesandeid kaartide ja NATO tingmärkide tundmises, määratakse oma asukohta, antakse esmaabi ning võisteldakse takistuste ületamises, granaadiheites ning laskmises püstolist ja automaadist.

Kahepäevane jõuproov karmides tingimustes lõpeb homme Sinimägedes, kuhu on oodatud ka kõik huvilised. Pealtvaatajail on Sinimägedes võimalus vaadata vaadata Kaitseliidu relva- ja varustusnäitust ning süüa sõdurisuppi.

Eesti Vabadussõja ajalikku läinud Utria dessant korraldati 17.-19. jaanuaril 1919. aastal Utria randa. Eesti väed koosnesid peamiselt Soome vabatahtlikest major Martin Ekströmi juhtimisel, kokku 600 meest. 400-mehelist Eesti dessantpataljoni juhtis alamkapten Karl Aleksander Paulus. Lisaks võitlesid Eesti poolel ülekaaluka punaväe vastu Narva kaitseliidu salk, Vene valgete Põhjakorpuse ohvitseride ning dessandis osalenud laevade madrustest formeeritud kuulipildurite rühmad. Operatsiooni üldjuht oli Johan Pitka (VR I/1). Operatsiooni käigus vabastati 19.jaanuaril punavenelastest Narva.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: