Utria dessandi võitsid reservohvitserid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Utria Dessandi 2006 võitis reservohvitseride kogu võistkond, edaspidi võivad sõjalis-sportliku võistlusega liituda ka hiinlased.

Reede hommikul kell kaheksa läks Valaste joa juures rajale 14 võistkonda Eestist ja traditsiooniliselt ka külalisvõistlejad Soomest. Võistlejad läbisid seitse kontrollpunkti, kus nad pidid näitama oma teadmisi ja taiplikkust, teatas Erna selts.

Vaatlejatena olid tänavu kohal Hiina Rahvavabariigi ohvitserid. Erna seltsi esindaja Urmas Reitelmann ütles ETV-le, et hiinlased on üritusest väga huvitatud ja tõenäoliselt kaaluvad edaspidi võistlusel osalemist.

Utria dessaniga meenutatakse 1919. aasta 17. jaanuari sündmusi, mil Eesti Meredessantpataljoni 400 merejalaväelast ja Soome vabatahtlike pataljoni 600 võitlejat tegid Eesti mereväe alustelt eduka dessandi Utria randa. Dessandist osavõtnud etendasid olulist osa Narva vabastamisel ja punaväe riismetest puhastamisel.

Toimetaja: Vahur Koorits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: