Ansip: Eesti võiks kuuluda Euroopa viie rikkama riigi hulka

Peaminister Andrus Ansipi sõnul võiks Eesti seada sihiks jõuda Euroopa Liidu viie rikkama riigi hulka ning peab võtma sihiks rahvastiku positiivse juurdekasvu.

"Nende eesmärkide saavutamine ilma liikmelisuseta Euroopa Liidus oleks väga keeruline. Meie tegutsemine Euroopa Liidus peab aga toimuma nendest sihtidest lähtudes," ütles Andrus Ansip teisipäeval Riigikogu ees valitsuse Euroopa Liidu poliitikast ülevaadet andes.

"Eesti on olnud Euroopa Liidu liige ligi kaks aastat. Mul on väga hea meel, et nende kahe aasta jooksul me oleme jõudnud oma eesmärkidele lähemale ja kindlasti on oma oluline roll siin olnud meie liikmelisusel Euroopa Liidus," märkis peaminister.

Ansipi sõnul kasvas Eesti majandus möödunud aastal ligi kümne protsendi võrra, sündide arv kasvab ning kindlustunne tuleviku suhtes võimaldab ettevõtjatel investeerida ja töökohti luua ning noortel planeerida pere loomist.

"Kogu Euroopa Liidus kiireim tööpuuduse vähenemine 9,4 protsendilt 6,2 protsendile näitab minu jaoks eriti hästi, et liitumine ei ole olnud eliidi projekt. Kasu on jõudnud suure osa Eesti elanikeni. Selliste inimeste arv, kes on pikka aega tööturult väljas olnud ja enam õieti tööd leida ei loodagi, oli meil varem 15-20 000 vahel. Nüüd on nende arv vähenenud kümnele tuhandele," ütles peaminister.

Iga sellise inimese tööturule tagasitulek on Ansipi sõnul oluline Eesti majanduse tulevikule, veel enam aga inimese enda elukvaliteedile ja väärikusele. "Nende numbrite põhjuseks on ühest küljest hoogne majanduskasv, teisalt aga meie järjest euroopalikum elukestva õppe ja ümberõppe poliitika, mida kaasrahastatakse ka Euroopa Liidu eelarvest."

Toimetaja: Aivar Pau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: