Mobiiltelefonide jälgimine aitab linna kujundada

Tartu ülikooli geograafid kasutavad järjest tihedamini mobiiltelefonide positsioonimise meetodit, mis muudab märksa lihtsamaks liikumisharjumuste ning linnaruumi kasutuse analüüsimise.
Nii näiteks kasutasid ülikooli teadlased koostöös positsioonimislahendustega tegeleva firmaga Positium mobiiltelefonide asukoha esinemisssagedusi ja kärjevahetusi, et aidata Saku vallal analüüsida, kui intensiivselt külastatakse suvilarajoone nädalalõppudel ja kui paljud elavad seal aasta ringi, vahendas Eesti Päevaleht.

"Kui me varem loendasime inimesi, vaatlesime suvilate kasutust ja lasime pidada reisipäevikuid, siis nüüd saame mobiiltelefonide abil salvestada nende liikumisharjumusi ning esinemist mingites piirkondades palju paremini. See avab geograafias uued perspektiivid," rääkis Tartu ülikooli geograafiaprofessor Rein Ahas.

Ahase sõnul saaks sotsiaalset positsioonimist kasutada ka uusasumite planeerimisel, et leida elu-, töö- ja teeninduskohtadele sobivaimad asukohad.

Toimetaja: Evelin Soosaar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: