Pärnus ja Tartus kantakse ette Pergolesi "Stabat Mater"

Pühade ajal pakutakse kirikutes kaunist pühalikku muusikat: homme ja ülehomme kannavad Pärnus ja Tartus noored muusikud ette Giovanni Battista Pergolesi suurvormi "Stabat Mater".
Giovanni Battista Pergolesi jõudis muusikalise küpsuseni noorena, kuid ka suri noorena, olles vaid 26-aastane. Sarnaselt Mozartiga sai Pergolesi kuulsaks alles pärast oma surma, vahendasid "Kultuuriuudised".

Stabat Mater on barokkmuusika, mis tähendab, et teos nõuab esitajatelt erilisi tehnilisi oskusi. Kontsertidel esitavad seda metsosopran Kadri Tegelmann ja sopran Kristel Kurik, keda saadavad keelpillikvartett ja klavessiin.

"See teos läheb temaatikaga hästi kokku, Pergolesi "Stabat Mater"", ütles Haagi kuninglikus  konservatooriumis õppiv Kadri Tegelmann. "See on Jeesus Kristuse ema kannatuslugu, ta vaatab, kuidas tema poeg kannatab ristil. Kõik need tunded, mida ema tunneb."

Kõik esinejad peale klavessiinimängija Iren Lille on alles muusikatudengid. Sellegipoolest lubavad muusikud, et elamuse peaks kontserdist saama väga hea.

"Minu meelest on see niivõrd ilus muusika ja sõnum on ka hästi ilus ja..." rääkis Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia üliõpilane Kristel Kurik. "Nad võiks selle muusika ilu lihtsalt nautida ja minna sealt ära niimoodi, et nad on saanud hea elamuse."

Kontserdid toimuvad homme Pärnus Eliisabeti kirikus ja reedel Tartus Jaani kirikus.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: