Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kasuperede liit: riigi tugi on järjest enam tuntav

Eesti kasuperede liidu hinnangul on riigi tugi kasulaste perre võtmisel järjest tugevamalt tuntav, küll aga hinnatakse liiga karmiks nõudeid olmetingimustele, mis kasulapse võtmiseks on vajalikud.
Liidu juhatuse esimehe Malle Kobini sõnul tekib enim probleeme tingimuste täitmisel maaperedel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kobini sõnul on raske öelda, kas seadused soosivad kasulaste perre võtmist. "Kasuperede poole pealt muudetakse seadust nagu paremaks, et lapsel oleks võimalikult head tingimused, aga samal ajal näiteks maapered, kes ei suuda neid tingimusi täita, ei saagi kasulast võtta," rääkis ta.

Kobini enda peres kasvab lisaks tema viiele lapsele ka kaks kasulast. Siiski tõdes ta, et riigi abi on viimastel aastatel rohkem tunda. Näiteks saab kasupere lisaks tavalisele lastetoetusele ühe lapse ülalpidamiseks 3000 krooni kuus, möödunud aastal oli see summa poole väiksem.

Muret teeb Kobinale aga see, et perre võetud lapse kasvatamise eest Eestis töötasu ei maksta ja kasuemal ei ole võimalik osaliseltki koduseks jääda. Vastutab ta aga lapse eest 24 tundi ööpäevas.

Eestis on 375 kasuperet, kus kasvab 482 last. Rahvusraamatukogus tunnustati täna kasuperesid, kes on läbinud jätkukoolituse programmi, mis paneb aluse perede järjepidevale täiendusele.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: