Jõhvis avati ametlikult Viru vangla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

1,2 miljardit krooni maksma läinud kambritüüpi Viru vangla avamisega Jõhvis astus Eesti sammu edasi nüüdisaegse kinnipidamissüsteemi suunas.
Eestis kannab laagritüüpi vanglates karistust veel paar tuhat vangi. Uue vangla ligi tuhandest kinnipeetavast on aga juba mitmed suutnud oma karistusaega pikendada, kuna on püüdnud edasi kanda Murrust pärit laagri traditsioone, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti uusimas vanglas võideldakse laager-tüüpi vangla traditsioonidega väga tõsiselt, kinnitas Viru vangla direktor Edvard Remsel. Seetõttu on vangid, kes Murru laagri traditsioone Jõhvis edasi kanda tahavad, ka oma karistusele lisa teeninud.

"Ka vanglas seaduserikkumine on seaduserikkumine," ütles Remsel. "Sellele tuleb reageerida ja kui selline rikkumine on toimunud, siis alustatakse ka kriminaalmenetlust. Selge on see, et sellised subkultuuri ilmingud, mis on käinud kaasa halva kuulsusega vanglatega, need peaksid tänapäevastes vanglates kaduma."

Laagritüüpi vanglates peetakse Eestis veel kaht tuhandet kinnipeetavat. Justiitsminister Rein Langi hinnangul on seda väga palju. Aktuaalset Kaamerat täna laagritüüpi vanglat filmima ei lubatud. Justiitsministeeriumi väitel taheti nii vältida turvariske.

"Praegu eksisteeriv Tallinna vangla on laagritüüpi ja kambritüüpi vangla vahepealne, aga see ei vasta mitte mingil juhul nendele rahvusvahelistele kohustustele, mida Eesti vabariik on endale mitmesuguste rahvusvaheliste kohustustega võtnud," rääkis Lang. "Nii et uue Tallinna vangla ehitamine on meie järgmine projekt. See peab tulema Maardusse ja selles osas töö juba käib."

Ühe vangi ülalpidamiseks kulub 13 000krooni kuus. Rein Langi sõnul pole vahet, kas vang on moodsas või vanas vanglas. Seaduse järgi peab kinnipeetav kas õppima või töötama. Viru vanglas on selleks võimalus olemas. Vanglatööstuse tsehhis tehakse nii metalli- kui ka puidutööd.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: