Dirigent Mihkel Kütson jagab end Saksamaa ja Eesti vahel

Mihkel Kütson, Saksamaal tegutsevate noorte dirigentide esmakordse preemia Deutsche Dirigentenpreis 2006 võitja, tegutseb praegu nii Schleswig-Holsteini Landestheateri kui Vanemuise teatri peadirigendina.
Vanemuise peadirigendiks kutsuti Kütson taas käesolevast hooajast (ta oli seal ka 1999-2004), Schleswig-Holsteinis on ta peadirigent eelmise hooaja 2007/08 algusest. Seetõttu on lõppenud sügis ja eriti detsember olnud dirigendile eriliselt töörohked.

Schleswig-Holsteinis tuli välja Richard Wagneri "Tannhäuseri" uuslavastus.
Vanemuise teatris on Kütson juhatanud Verdi "Trubaduuri" ja Puccini "Toscat", novembri lõpul tuli "Tosca" uuesti lavale ka Schleswig-Holsteinis, kus sel kuulgi olid veel etendused 14. ja 21. detsembril.

Enne seda juhatas Mihkel Kütson ka Radio-Sinfonieorchester Berlin"i kolme kontserti. Oma teatri sümfooniaorkestri e. Schleswig-Holstein-Sinfonieorchesteriga tegi ta detsembri algul väikese traditsioonilise ringreisi Schleswigis, Flensburgis, Husumis ja Rendsburgis, kavas oli haruldusena Clara Schumanni Klaverikontsert ning kuldsest klassikast Johannes Brahmsi II sümfoonia. Teine kava, vaid Brahmsi loomingust, anti orkestriga 11. ja 12. detsembril Heides ja Itzehoe"s.

10. detsembril juhatas ta külalisena ka Austrias Innsbruckis Tirooli Landestheateris Puccini ooperit "La bohème".

Viimast "Trubaduuri" etendust Vanemuises sel aastal juhatas Mihkel Kütson Tartus 13. detsembril. Peadirigent hoiab silma peal aga kogu muusikateatris toimuval. Kuni tänase aastalõpuballini on Vanemuises selle kuu lõpupoolel rohkem kavas olnud "Pähklipureja", "Savoy ball" ja "Detektiiv Lotte" lastele, muuseas peaaegu kõik etendused välja müüdud.

Uuel aastal jätkatakse samas vaimus, kuni Oskar Lutsu ainelise uue balleti "Kevade" esietenduseni, mis tuleb Ardo Ran Varrese muusikaga, Ruslan Stepanovi koreograafiaga ja millega Vanemuise balletitrupp tähistab oma 70. sünnipäeva.

Toimetaja: Priit Kuusk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: