Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ergma hinnangul tuleks Balti Assamblee tööd tõhustada

Riigikogu esimees Ene Ergma ütles kohtumisel Läti president Valdis Zatlerziga, et Balti Assamblee tööd tuleks tõhustada ning viia see erialakomisjonide tasandile, kus töö oleks efektiivsem ja tulemuslikum.
Lisaks Balti Assamblee töö tõhustamisele oli kohtumisel kõne all Balti riikide koostöö ning ka energeetika ja energiajulgeolekuga seotud küsimused, teatas riigikogu pressiteenistus.

Ergma rõhutas vajadust kiiremini lahendada küsimus Läti või Leedu võimalikust elektriühendusest Rootsiga.

"See on aktuaalne mitte ainult energiaühenduse loomise seisukohast, vaid ka Nord Streami gaasijuhtme ehitamise perspektiivis," ütles ta.

Riigikogu esimees viitas ka Eesti soovile arendada tuumaenergeetikat.

"Selleks, et välja õpetada häid spetsialiste, kulub vähemalt 15 aastat. Praegu meil pole häid spetsialiste, kes oskavad tuumaenergiaga ümber käia. Sellele tuleks mõelda juba praegu, kõike asju ei saa teha kohe homme," rääkis Ergma.

Lisaks kõneldi majanduse elavdamise meetmetest.

Zatlers tõdes omalt poolt, et küsimused, mis on aktuaalsed Eestis, on kõne all ka Lätis. Ta rõhutas muuhulgas vajadust tugevdada kahe riigi majanduslikke kontakte, mis tuleks kasuks mõlemale riigile.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: