Interpol kasutab oma lehel Krossi fotot loata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Interpol

Pärnu Postimehe ajalehetoimetus avastas, et Interpol kasutab oma kodulehel Eerik-Niiles Krossi tagaotsimisteate juures nende toimetuse fotograafi tehtud fotot, kuigi tagaotsimist alustanud Venemaa pole neilt fotot küsinud ning ka politsei- ja piirivalveametil pole infot, kuidas see ilma luba küsimata sinna võis sattuda.

 

Interpoli koduleheküljel avaldatud foto on identne Urmas Luige tehtud fotoga ning tegemist on autoriõiguiste rikkumisega, kirjutab Pärnu Postimees.

Luik pildistas Krossi 2011. aasta 15. veebruaril Pärnus Tammsaare 11 eakate päevakeskuses toimunud sõjameeste ühenduse üritusel.

Sellest sündmusest kirjutanud Pärnu Postimees tookord sama pilti lehes ei kasutanud ja foto jäi Baltimaade suurima uudispildiagentuuri Scanpix Baltics parooliga kaitstud veebikeskkonda.

Scanpix Balticsi fototoimetaja Marika Raiendiku sõnade järgi on foto kasutamisõiguse hiljem saanud Postimees ja ettevõte Brand-About, millest Postimees avaldas foto 2011. aasta 10. detsembril Krossist kõneleva loo juures ning BrandAbout kasutas pilti Krossi eelmise aasta Tallinna linnavolikogu valimiste kampaanias.

Postimehel ja BrandAboutil puudub foto kolmandatele osalistele edastamise õigus ja nad pole seda teinud.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: