Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lasterikkad pered saavad taotleda sooduskaarti

Autor/allikas: Eesti Lasterikaste Perede Liit

Eesti lasterikaste perede liit sai koostöös siseministeeriumiga valmis vähemalt nelja lapsega peredele loodud magnetkaardi, millega saab üle riigi paljudelt teenustelt-toodetelt soodustusi.

Esimene suurpere sai täna nukuteatris kätte uudse perekaardi, millega saab käia soodsamalt näiteks teatris, kinos, kohvikus või veekeskuses, aga tellida ka ajakirju, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lasterikkaid ehk nelja või enama lapsega peresid on Eestis üle nelja tuhande. Nende toetamiseks lõigi Eesti lasterikaste perede liit koostöös siseministeeriumiga spetsiaalse perekaardiprojekti.

Kaarti on võimalik taotleda kõigil liitu kuuluvatel peredel. Iga pere saab ühe tasuta kaardi ning soovi korral täiendava tasu eest lisakaardi teisele vanemale või kuni 15-aastasele noorele.

Lasterikaste perede liidu president Aage Õunap ütles, et esialgu lähtuti partnerite valikul sellest, et suurperedel oleks rohkem võimalusi ühiselt vaba aega veeta ja et lapsed saaksid osa huvitegevusest.

Hetkel on projektiga liitunud 77 asutust ja ettevõtet enam kui saja pakkumisega.

Projekti raames tehakse korda ka praegune lasterikaste perede andmebaas, viiakse see internetipõhiseks ning laiendatakse seda oluliselt.

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: