Ojulandi kavandatav partei valis uueks nimeks Rahva Ühtsuse Erakond

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kristiina Ojuland Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kristiina Ojuland ja temaga koos uut erakonda asutavad inimesed otsustasid, et partei nimeks saab Rahva Ühtsuse Erakond.

Esialgu plaanisid partei asutajad nimeks võtta Ühtne Eesti, kuid samanimelise teatriprojekti vaatajate ette toonud teater NO99 suhtus sellesse kriitiliselt.

Kavandatava partei ajutise juhatuse liige Andrus Soopalu kinnitas seepeale, et Ühtse Eesti nime kasutamisest loobutakse, kuid sõna "ühtsus" jääb loodava partei nimesse alles.

Ojuland ütles täna uut nime kommenteerides, et tänases Eestis näevad võimulolevad poliitilised jõud piiri enda ja rahva vahel.

"Demokraatliku riigi kõrgeimaks võimukandjaks peab aga olema rahvas. Rahvas pole abstraktne mõiste, need on ühtsete eesmärkide ümber koondunud inimesed." rääkis ta.

"Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) lähtub oma poliitika kõigis osades eeskätt inimesest, juhindudes põhimõttest, et poliitika on inimese, mitte inimene poliitika jaoks," kinnitas Ojuland.

"Rahva ühtsus on võtmeks kõigile poliitilistele uuendustele, mida Eesti hetkel vajab. See sai otsustavaks ka uue poliitilise jõu nime valikul," toonitas loodav partei tänases pressiteates.

Erakonna asutajaliikmed on moodustanud kaheksa töögruppi partei poliitiliste seisukohtade ja uuenduste väljatöötamiseks. Erakonna programm soovitakse valmis saada pooleteise kuu jooksul.

Rahva Ühtsuse Erakond kinnitas, et soovib kindlasti esitada oma kandidaadid järgmise aasta riigikogu valimistele.

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: