Kross: tagaotsimiskuulutuse mahavõtmine just täna pole juhus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1392725464000 | amCalendar}}
Eerik-Niiles Kross.
Eerik-Niiles Kross. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eerik-Niiles Krossi arvates pole tema tagaotsimiskuulutuse mahavõtmine Interpoli kodulehelt just täna Eesti-Vene piirilepingu sõlmimise päeval juhus.

Kross rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et see oli teada, et Interpoli vastav komisjon arutas asja 30. jaanuaril.

"Selle kohta ma sain ka nendelt kirja, mis tuli küll kuus nädalat, kuid jõudis enne istungit kohale. Komisjon arutabki juhtumeid, kus on kahtlus, et tegemist on poliitilise asjaga ja poliitilisi asju vastavalt Interpoli konventsioonile nad ei tohigi arutada ega vahendada neid tagaotsimisi," selgitas poliitik.

See asjaolu ise, et Interpol võttis asja uuesti läbivaatamisele, näitab Krossi sõnul, et argumendid olid piisavad, et seada kahtluse alla selle tagaotsimiskuulutuse õiguspärasus.

Kross ütles Postimehele, et ta väga ei usu sellesse, et kuulutus on maha võetud lihtsalt lõbu pärast või et juhuslikult piirilepingu allkirjastamise päeval seda tehakse.

"Kuupäevadega on siin korduvalt sümboolset mängu olnud," ütles Kross ja meenutas, et üle-eelmisel korral andis Venemaa Interpolile taotluse sisse 8. augustil, Venemaa-Gruusia sõja aastapäeval ning viimati tekkis Interpoli kodulehele Krossi tagaotsimiskuulutus vahetult enne valimisi, mullu 18. oktoobril.

"See kõik võib olla puha juhus, aga tõenäosusteooria järgi pigem mitte," ütles Kross.

Kross lisas samas, et kodulehel mitteolemine ei tähenda, et teda ei ole Interpoli tagaotsitavate andmebaasis.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: