Narva tööstuspargis sai nurgakivi värvi- ja lakitehas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Juba selle aasta lõpus peaks Narva logistika- ja tööstuspargis saama tööd kuus- kuni seitsesada inimest. Täna pandi nurgakivi Emlak Eesti värvi- ja lakitehasele.

Täna nurgakivi saanud tehas on juba neljas firma, mis Narva logistika- ja tööstuspargis tööle hakkab. Selles saab aasta lõpus tööd 45 inimest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tegemist on Peterburis tegutseva laki- ja värvifirma tütarettevõttega. Emlak on seni tegutsenud ainult SRÜ-s, Narva kaudu laienetakse Euroopa Liitu.

Emlak Eesti juhatuse liige Juri Gudin loodab, et poliitilised kriisid lahenevad ja tema firma majandustegevust ei mõjuta.

"Praegune poliitiline kriis pole esimene ega viimane. Neid on olnud varem ja tuleb ka tulevikus. Aga te olete märganud ka seda, et äri käib alati edasi. Plaanid tehakse teoks. Muidugi kaasnevad kriisidega probleemid, kuid meil on julgust areneda. Ka see Ukraina kriis lahendatakse varem või hiljem," rääkis Gudin.

Ka Narva tehase põhiturg on tulevikus Venemaa ja SRÜ, kuid lisanduksid ka Balti riigid.

Narva tööstusparkide põhiinvestorid on praegu Vene ärimehed, kes tahavad arendada oma tegevust Euroopa Liidus, aga Venemaale lähedal. Majandusliku kindlustunde jaoks oleks vaja ka teiste maade investoreid.

"Mida rohkematest riikidest me suudame ettevõtjaid tuua, seda väiksemad on ühe majandusruumiga seotud riskid. Me peame läbirääkimisi Põhjamaade ettevõtjatega, et järgmistel aastatel rajada siia ka Põhjamaade ettevõtteid," selgitas SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus juhatuse liige Teet Kuusmik.

Juba tänavu peaks sellesse Narva tööstusparki lisanduma veel kolm ettevõtet. Jõhvi tööstuspargis, mida samuti haldab Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus, peaks mai lõpus algama taristu rajamine.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: