Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

NATO maavägede ülem: suvine ühisõppus Ukrainas toimub

Lennart Meri konverentsil osalenud NATO maavägede ülem kindralleitnant Ben Hodges kinnitas, et juulikuusse planeeritud NATO-Ukraina ühisõppused Ukrainas Lvivi oblastis ära ei jää.

Täna lõppes seitsmendat korda peetud Lennart Meri välispoliitika konverents, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ürituse põhiteema oli Põhjala ja Läänemere regiooni julgeolek, mille üle arutati kolmel päeval nii avalikel kui ka kinnistel paneelidel.

Samal ajal vajutas seekordsele konverentsile pitseri Venemaa agressioon Ukraina vastu.

Konverentsi korraldaja, Kaitseuuringute Keskuse vanemteadur Pauli Järvenpää märkis, et pool aastat tagasi, kui hakati mõtlema konverentsi päevakorra ja sõnumi peale, ei nähtud ette praegust julgeolekupoliitilist olukorda. 

"Nüüd rääkisime me Ukrainast: sellest, mida NATO saab teha, ja sellest, milline on NATO tulevik," lausus Järvenpää.

Samuti Lennart Meri konverentsil osalenud NATO maavägede ülem kindralleitnant Ben Hodges ütles, et juulikuusse planeeritud NATO ja Ukraina ühisõppused Ukrainas ära ei jää. 

"Meil on Ukrainaga pikalt kestnud väljaõppealane side ja toimub harjutus "Rapid Trident", mis viimased paar aastat on aset leidnud Lvivi harjutusalal. Harjutus on planeeritud ka selle aasta juuliks," rääkis Hodges.

NATO maavägede ülem lausus, et külastas Ukraina õppust ka eelmisel aastal.

"Väga muljetavaldav jõupingutus USA, Ukraina ja umbes tosina teise riigi osavõtul," kirjeldas kindralleitnant oma muljeid.

Põhjalikumat ülevaadet Lennart Meri konverentsist saab vaadata homses ETV saates "Välisilm".

Toimetaja: Anna-Liisa Villmann

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: