Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leht: Vooglaiu SA nõukogu liikmed on seotud Putini lähikondse Jakuniniga **

Vladimir Jakunin
Vladimir Jakunin Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tänavu kevadel liitusid Varro Vooglaiu juhitava sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) nõukoguga Paul Hertzog von Oldenburg ja Sławomir Olejniczak, kes on Eesti Päevalehe väitel seotud Venemaa Raudteede presidendi Vladimir Jakunini rahastatud organisatsiooniga.

Oldenburgist sai ühtlasi ka SAPTK nõukogu esimees, samal ajal juhib Olejniczak Poolas tegutsevat Piotr Skarga instituuti, mille eesmärk on edendada kristlikku kultuuri ning Oldenburg on Euroopa kristlikku kultuuripärandit edendava föderatsiooni Pro Europa Christiana Brüsseli büroo juht, kirjutab Eesti Päevaleht.

Oldenburgi ja Olejniczakiga seotud organisatsioonid on partnerid ka Maailma Perede Kongressiga (WCF), mida toetab Jakunini abikaasa juhitav projekt.

Lisaks Jakuninile on organisatsiooniga seotud olnud ka endine riigiduuma liige Jelena Mizulina ja praegune liige Aleksei Puškov. USA on määranud neile kolmele Krimmi annekteerimise tõttu sissesõidukeelu, mis tähendab, et tegemist on Kremlile lähedaste isikutega.

SAPTK eelmise aasta tegevusaruandest nähtub, et võrreldes 2012. aastaga on neile tehtud annetuste maht kasvanud ligi seitse korda ehk 2012. aastal saadi annetustena 42 880 eurot ning 2013. aastal juba 272 044 eurot.

* Artikli esialgset pealkirja "Varro Vooglaiu SA nõukogu liikmed istuvad ühes paadis Putini lähikondse Jakuniniga" on muudetud.

** Pressinõukogu arutas Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) ja selle juhtorganite liikmete Paul Herzog von Oldenburgi, Slawomir Olejniczaki ja Varro Vooglaiu kaebust Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaalis 24. juulil 2014 ilmunud uudise "Leht: Vooglaiu SA nõukogu liikmed on seotud Putini lähikondse Jakuniniga" ja 29. juulil ilmunud loo "Urmo Soonvald: rahvas peab teadma, kes rahastab ühiskonna lõhenemist" peale ning otsustas, et portaal rikkus head ajakirjandustava. Loe pikemalt: https://www.err.ee/525043/eesti-rahvusringhaaling-rikkus-head-ajakirjandustava

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: