Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa käivitas Pihkva oblastis suure dessantõppuse

Venemaa käivitas tänasest laupäevani kestva mastaapse õhudessantvägede õppuse Pihkva oblastis.

76. Tšernigovi kaardiväe dessantründediviisi õppused on kaheastmelised ehk koosnevad dessandist tundmatule maastikule ning lahinglaskmistest, kirjutab Pskovskaja Lenta Novostei.

Üheaegselt heidavad 15 transpordilennukit Il-76 oblasti kahes rajoonis alla 12 ühikut sõjatehnikat ja ligi 3000 dessantväelast.

Tingliku vaenlase sihtmärkidele õhulöögi andmisel, samuti dessandi ümberpaiknemiste ja muude tegevuste toetusel osaleb õppusel üle 30 lennuki ja helikopteri ehk Su-34, Ka-52, Mi-28, Mi-24, Mi-8 ja Il-76.

Õppuste aktiivne faas on 14. ja 15. augustil, mil mängitakse läbi praktilised tegevused vastase strateegiliselt tähtsate objektide hõivamisel ja hävitamisel.

Õppused lõppevad lahinglaskmistega, mis toimuvad nii päeval kui ka öösel ning lastakse kõigist dessantvägede relvastuses olevatest relvaliikidest.

Õppuseid juhib Venemaa õhujõudude poolt staabiülem, õhudessantvägede ülema esimene asetäitja ja Vene Föderatsiooni kangelane kindralleitnant Nikolai Ignatov.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: