Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läänemerre elama asunud bakter tappis Saksamaal puhkaja

Puhkajad Usedomi saarel Heringsdorfis
Puhkajad Usedomi saarel Heringsdorfis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kariibi merest Läänemerre elama asunud ohtliku bakteri põhjustatud infektsiooni tagajärjel suri populaarses suvituskohas Usedomi saarel puhanud mees.

Bakterit Vibrio vulnificus on leitud mõnest Läänemere osast ja maailma muudest piirkondadest, kuid kõige rohkem on seda Mehhiko lahes. Kõige paremini paljuneb see üle 20-kraadises riimvees, vahendasid The Local jt.

Seda võib leida ükskõik kus, kui tingimused on õiged," rääkis Mecklenburgi riikliku tervise- ja hoolekandebüroo (LAGuS) peadirektor dr Heiko Will. "See on just samuti levinud Taanis, Poolas ja kõikjal Saksamaa rannikul."

Ohver oli LAGuS-e andmeil puhanud Usedomi saarel juuli lõpus ja suri augusti alguses. Kindlaks on tehtud juba kuus nakatunut. Üks 73-aastane meespensionär on olnud juba kolm nädalat koomas ning teda ähvardab jala amputeerimine.

Saksamaal on ka varem fikseeritud Vibrio vulnificus'ega nakatumisi. 2010. aastal suri selle tagajärjel kaks inimest.

Bakter võib inimese organismi sattuda lahtise haava kaudu või tooreste mereandide söömisel. Kõige suuremat ohtu kujutab Vibrio vulnificus alanenud immuunsusega ja elatanud inimestele, põhjustades neil pehmete kudede lagunemist, veremürgitust, septilist šokki ja haava kaudu nakatumisel umbes veerandil juhtudest surma.

Eesti ajakirjanduse andmeil ennustavad teadlased seoses kliimasoojenemisega ka bakteri vohamise levikut põhja poole ning 2050. aasta ohukaartidel on kõrgendatud riski aladena märgitud ka Riia laht ning Eesti suuremate saarte idakallas.

 

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: