ERR Moskvas: peamošee remondi tõttu palvetasid moslemid suure püha hommikul tänavatel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Moslemid tähistavad täna iga-aastast suurt püha, Eid al-Adat, mis on pühendatud lojaalsusele. Ohverdamise päeva tähistatakse austusest prohvet Abrahami kavatsusele ohverdada oma poeg vastavalt jumala tahtele. Kümned tuhanded moslemid kogunesid hommikupalvusele ka Moskva kesklinnas.

Palverändurid Mekas loobivad kive kuradikivi pihta, mis sümboliseerib saatana surnuksloopimist. Ohverdamise päev on osa viiepäevasest palverännakust Hajj, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Moskva 10 miljonist elanikust umbes 20 protsenti ehk kaks miljonit on moslemid. Paljud neist on pärit endistest liiduvabariikidest ning linna viite mošeesse moslemid enam ära ei mahu.

Kuna Moskva peamošee on praegu remondis, toimus ametlik tseremoonia selle kõrval olevas telgis. Tuhanded mehed palvetasid aga otse mošee ees tänaval.

"Palvetame sel olulisel pühal ka tänavatel, sest palvekohti lihtsalt ei jätku, kuna moslemite arv Moskvas on väga suur. Loodame tulevikus paremat," ütles Venemaa Euroopa osa moslemite juhatuse imaam Ramil Jusupov.

Tänase pühaga austatakse Aabrahami, kes ohverdas Allahile poja asemel lamba. Islami vaimulike sõnul on see kõnekas tõsiasi.

"Abraham ohverdas lamba. Ja ka täna ütleme - inimesel ei ole õigus valada verd, tappa süütuid, hävitada linnu ja külasid, sooritades sellega raskeima kuriteo meie Jumala, Looja - Allahi ees," ütles Moskva peamošee imaam Ravil Gainutdin.

Moskva kesklinnas toimunud tseremoonial osalenuile saatis tervituse ka president Vladimir Putin. Presidendi tervitust võis Esimese telekanali otseülekandes vaadata kogu Venemaal. 

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: