Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valga abituriendid teevad koolikaaslastele tahvelarvutites õppimiseks rakendusi

Õpikuid, töövihikuid ja tahvlit hakkavad pikkamööda asendama tahvelarvutid ja nutitelefonid, mida lapsed saavad kasutada nii koolis kui ka kodus. Valga vene gümnaasiumis, mis on üks digitaalse õppe pilootkool, teevad abituriendid nooremate koolikaaslaste jaoks äppe, mille abil saab näiteks matemaatikat õppida.

Mõne aasta eest Eesti kõige innovaatilisemaks õpetajaks hinnatud haridustehnoloog Eva Tšepurko koostab koos kolleegide ja õpilastega Valga vene gümnaasiumis õppematerjale, mida saaks tundides ja kodus kasutada erinevate ainete omandamiseks. Valgas välja töötatud materjalid on pälvinud paljude koolide tähelepanu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on suur pluss, et lapsed ainult ei mängi nutiseadmetega, vaid juba õpivad nendega," kinnitas Tšepurko.

Valga vene gümnaasium muutub peagi põhikooliks, kuid eesmärk, et igal lapsel oleks kasutada tahvelarvuti, sobib nii 1. kui ka 12. klassi.

"Tihti kasutame tahvelarvutit matemaatikatunnis. Seal me mängime arvutitega matemaatilisi mänge," ütles Valga vene gümnaasiumi 7B klassi õpilane Ilja Volmer.

"Meie ka - matemaatika, muusikaõpetuse ja inglise keele tunnis," lisas 6B klassi õpilane Vladislav Jefimov.

5B klassi õpilane Martin Aade aga märkis, et tal ei ole klaverit, kuid saab sellena nüüd kasutada tahvelarvutit.

Vanemad õpilased koostasid nooremate jaoks aga näiteks arvutusülesandeid.

"Me tegime erinevaid äppe. Mina näiteks tegin matemaatika jaoks algklassidele, aga tehti ka loodusõpetuse ja eesti keele õppimiseks. Osad sõnad on vene, osad eesti keeles ja siis seome need kokku," selgitas abiturient Elina Teder.

Kontrolltöid tahvelarvutiga siiski veel ei tehta.

Valga vene gümnaasium sai mõne aasta eest Vaata Maailma projekti kaudu mõne tahvelarvuti ja nutitelefoni, kuid järjest rohkem vanemaid ostavad oma lastele arvuteid ise. Iga nädalaga on nutiseadmeid klassides järjest enam.

"Meil on keelekümbluse klassid, kus on õppkeel nii eesti kui ka vene keel. Seal on palju aineid, kus viime sisse eestikeelse terminoloogia. Nende klasside jaoks panustame kõige rohkem. Kui mingid programmid või rakendused puuduvad, siis loome need ise," rääkis Eva Tšepurko.

Kaheksat pilootkooli üle Eesti nõustatakse praegu mõnes aines, õppesuunas või kooliastmes digipööret läbi viima.

"Idee on jätta maha arvutiklassid ja minna üle üks-ühele arvuti kasutamise mudelile. See tähendab, et igal õpilasel on tahvelarvuti, sülearvuti või suur nutitelefon kodust kaasa võetud ja ta kasutab seda oma sisseharjunud moel. Lihtsalt töövahendid on internetis ja õppevahendid on tehtud kättesaadavaks nii, et iga õpilane saab neid oma seadmega kasutada," selgitas Tallinna ülikooli vanemteadur Mart Laanpere.

Valga vene koolis tundub digiõpe olevat kogu kooli üksmeelne püüd. Nüüd saab õppeasutus ka kogu maja hõlmava Wifi-ühenduse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: