Aasta põllumees peab edu saladuseks ettevõttes inimeste väärtustamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tänavuseks aasta põllumeheks valiti piimatootmise ja teravilja kasvatusega tegeleva Vändra osaühingu juhataja Ilmar Teevet, kes ise peab ettevõtte edu saladuseks nii inimeste kui ka loomade väärtustamist.

Aasta põllumees Ilmar Teevet on agronoomi haridusega põline põllumees, keda iseloomustab meeletu järjekindlus ning hea läbisaamine oma töötajatega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mees ise peab Vändra osaühingu edu saladuseks seda, et ettevõttes väärtustatakse ühtviisi nii inimesi, kes majandis igapäevatööd teevad, kui ka loomi, kelleta poleks toodangut.

Vändra osaühingul on 2000 hektarit maad ja 3500 hektarit rendipinda, karjas 1400 lüpsilehma ja tuhatkond noorlooma.

Kuna ettevõte on suutnud rajada korralikud loomapidamishooned ja tagada loomadele kvaliteetse ninaesise, pole ime, et piimakarja tänavune keskmine aastatoodang ületab juba 11 000 kilo lehma kohta.

Kuidas mõjutab Vene toidublokaad sissetulekuid Vändra osaühingus?

"No täna mõjutab kõvasti ja tänane seis on ütleks nutune. Täna me toodame praktiliselt natukene alla omahinna, maksame peale, aga küll tulevad uuesti paremad ajad. Nii et ei ole hullu," arvas aasta põllumees 2014, Vändra OÜ juhataja Ilmar Teevet.

Vändra OÜ juhatuse liige Peeter Kitsnik kinnitas, et juhataja Ilmar on majandanud targalt ja investeerinud ka siis, kui teised veel ei julgenud.

"2006. aastal, kui oli tõesti raske aeg, siis otsustasime, et me ikkagi hakkame ehitama ja lükkasime selle läbi. Tundub, et oli ainuõige otsus," rääkis Kitsnik.

Loomakasvatusjuht Ene Vaakmann on Ilmar Teevetiga koos töötanud 33 aastat. Ilmar on Ene arvates äärmiselt pühendunud põllumees, keda iseloomustab kõige enam töökus ja hoolivus.

"Meil on võimalused käia sanatooriumis ravimas ennast, lüpsjatel on võimalus massaažidele, jõulupreemiad, oma jaanipäevapreemiad. Ta ei unusta oma töötajaid. Inimeste jaoks on see oluline, et nendest hoolitakse," ütles Vändra OÜ loomakasvatusjuht Ene Vaakmann.

Millal Ilmarile mõni töötaja viimati südamest "aitäh" ütles?

"Tihtipeale. Alati, kui mehed tulevad tervisepuhkuselt tagasi, kõik suruvad kätt, et küll oli hea puhkus!" teatas aasta põllumees 2014 Ilmar Teevet.

Maaleht ning põllumajandus-kaubanduskoda on aasta põllumehe konkurssi korraldanud 14 aastat ning esimest korda läks auhind Pärnumaale. Koos aasta põllumehe tiitliga sai Teevet ka ajaloolise "Külvaja" kuju vähendatud koopia.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: