Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vene sõjaväeprokuratuur kinnitas 12 Pihkva dessantväelase hukkumist

Separatistide võitlejad 18. oktoobril Novoazovskis; pilt on illustratiivse tähendusega
Separatistide võitlejad 18. oktoobril Novoazovskis; pilt on illustratiivse tähendusega Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa sõjaväe peaprokuratuur kinnitas 12 Pihkva dessantväelase hukkumist "väljaspool alalise dislokatsiooni kohta".

16. septembril esitas Pihkva volikogu saadik Lev Šlosberg sõjaväe peaprokuratuurile järelepärimise, milles palus kontrollida informatsiooni 12 hukkunud sõjaväelase kohta: teha kindlaks, millise käsu alusel lahkusid nad alalise dislotseerumise paigast ning millistes geograafilistes punktides ja millistel asjaoludel nad hukkusid, vahendas Vene majandusleht Vedomosti.

Sõjaväe peaprokuratuuri vastuses on öeldud, et sõjaväelaste surma asjaolud "väljaspool alalise dislotseerumise kohti" on tehtud, kontroll vastavalt kehtivale korrale läbi viidud, ning et nende perekonnad saavad sotsiaaltoetust. Informatsioon sõjaväelaste liikumise ja sellekohaste käskude kohta on prokuratuuri teatel aga riigisaladus.

Samas on Šlosbergi sõnul prokuratuuri vastuses teatatud, et sõjaväelaste hukkumise asjaolusid kontrollitakse, ning ta järeldab sellest, et võidakse alustada kriminaalasjad. Ka pole vastuses öeldud, et sõjaväelased hukkusid õppustel. 

Venemaa sõduriemade komitee koostas augustis Ukrainas tapetud ja haavata saanud sõjaväelaste nimekirja, milles on ka Pihkva dessantväediviisi sõdurite nimed.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: