Moldova valimistel võivad enamuse saada Euroopa-meelsed parteid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1417412694000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Moldova valimiste osalise häältelugemise tulemuste põhjal võivad parlamendis napi enamuse saada Euroopa suunda pooldavad parteid.

Nagu arvamusküsitlused näitasid, käib Moldovas tõsine võitlus küsimuses, millise suuna peaks riik valima - kas Venemaa mõjusfääris jätkamise või hoopis Euroopa Liidu poole püüeldes. Seni on selgusetu, kumb leer peale jääb, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kui loetud oli üle 87 protsendi häältest, näitasid valimiste esialgsed tulemused, et parlamenti pääseb viis parteid. Enim hääli - 21,62% - oli saanud Sotsialistide Partei (PSRM). Liberaaldemokraatlikul Parteil (PLDM) oli 19,24% häältest, Kommunistide Parteil (PCRM) - 17,87%, Moldova Demokraatlikul Parteil (PDM) - 15,76% ja Liberaalsel Parteil (PL) - 9,38%, vahendas ipn.md.

Teised erakonnad ja sõltumatud kandidaadid ei olnud valimiskünnist ületanud, kui oli loetud 85% häältest.

Kui nende protsentide alusel jagataks parlamendikohad, saaksid sotsialistid 26, liberaaldemokraadid 23, kommunistid 21, demokraadid 19 ja liberaalid 12 kohta.

Moldova valitsev Euroopa-meelne koalitsioon võib esialgsetel andmetel saavutada napi ülekaalu parlamendis. Kui praeguse liberaaldemokraatide ja demokraatide valitsusliiduga ühineb ka Liberaalne Partei, võivad nad praeguste andmete põhjal parlamendi 101 kohast saada enda kätte 54 kohta. Eilsetel valimistel andis oma hääle ligi 56 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

"Te olete hääletanud Sotsialistliku Partei poolt, ent tegelikult olete hääletanud teise, alternatiivse suuna poolt. Te olete hääletanud jõuka ja eduka Moldova poolt, kes on lähedane tugeva Venemaaga. Te olete hääletanud Venemaaga Tolliliitu kuuluva Moldova poolt. Ma luban, et me hoiame meeles kõiki kohustusi, mis meil on oma valijate ees ja me lase teil pettuda," rääkis Moldova Sotsialistliku Partei esimees Igor Dodon.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: