Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Neljandik suurperedest vajab abi laste huvitegevuseks

Eesti lasterikkad pered 14 maakonnast said kokku Tallinnas viis tundi kestnud sportlikul jõulupeol.

Sportlikke meelelahutusi nautis peaaegu 200 last enam kui 40 perest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suzan Sarapu-Velbaum on neljalapselise Raplamaa pere ema. Tema kinnitusel on lasterikastele peredele ühiseid ettevõtmisi väga vaja.

"Meie oleme küll kõige väiksema sünnist saadik käinud alati nii kinos kui teatris ja väga tore on, ei ole raske," ütles Suzan Sarapu-Velbaum.

Sarapu-Velbaumi lapsed on küll kodused, kuid kiidavad laulutunde, kus nad käivad.

Selliseid nelja ja enama lapsega peresid on Eestis veidi üle 4000, kuid Lasterikaste Perede liidu president Aage Õunap ütleb, et sotsiaalsüsteemi järgi võib lapserikkaks pereks pidada juba ka kolmelapselisi.

Ta ütleb, et Eestis mõeldakse üha enam suurte perede hoidmisele. Tema hinnangul on lisaks toimetulekule suurperede jaoks tähtsad ka teenused, näiteks et lasteaias oleks võimalik ja taskukohane käia ning suurpere pääseks ka maapiirkonnast keskusesse ja suurperede lapsed saaks osa huviharidusest.

Tema sõnul on elu keerulisem suurperedel, kes elavad ääremaal ja maakonnakeskusest kaugel.

"Kui sa eladki ühes toredas talumajakeses Võrumaa metsade vahel, siis seal need võimalused on üsna piiratud. Ja eks see sõltub ka omavalitsuse võimekusest. Kui on väike omavalitsus, siis ei ole tal ka ressurss, et piisavalt seda peret toetada," rääkis Õunap.

Aage Õunapi sõnul on lapserikas pere justkui läbilõige Eesti ühiskonnast - on neid, kes tulevad paremini toime ja neid, kel on keerulisem. Tema hinnangul vajaks abi neljandik suurperedest.

Kõige kriitilisemaks peab ta hoopis nende perede olukorda, kus vanemad käivad tööl ning pere tuleb otsa otsaga kokku, kuid üle ei jää midagi selleks, et minna lastega teatrisse või ise hambaarsti juurde.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: