Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nestor: viimase istungjärgu keerulisim küsimus puudutab apteekide tulevikku

Foto: Postimees/Scanpix

Täna algab riigikogu 12. koosseisu viimane istungjärk. Riigikogu esimees Eiki Nestori peab uuel istungjärgul kõige keerulisemaks ja olulisemaks küsimust apteekidega seonduvast.

"Meil on nüüd riigikohtu otsus, mille järgi peaks riigikogu jaanuarikuus vastu võtma seaduse. Debatid siinkohal on veel tulised. Ühelt poolt on proviisorite koja kriitika, küll mitte niivõrd riigikogu aadressil, vaid põhiliselt riigikohtu otsuse peale. Kohtuotsus võib meile meeldida või mitte, aga me riigikogus peame seda täitma. Mingi lahendus siin on vaja leida,“ rääkis Nestor ERR-i raadiouudistele.

Veel aasta lõpus esitas valitsus mitu eelnõu ja Nestor usub, et osa neist jõutakse läbi arutada. Mahukamate seaduste asjus peab aga otsuse tegema järgmine riigikogu koosseis. Tema sõnul on kindlasti oluline näiteks Euroopa Liidu rahanduse kriisipaketi seaduseelnõu läbi arutada.

Enne valimisi kasutavad riigikogu liikmed riigikogu kõnetooli sageli endale tähelepanu tõmbamiseks.

"IRL on juba mitu kuud sisuliselt alustanud igat infotundi küsimusega sellest, mida üks või teine minister arvab nende maksuplaanidest. Keskerakond on jälle hoolega võtnud sõna vabas mikrofonis, kus muidu aktiivsus nii suur ei olegi. Aga kui nende enda televisioon, mida Tallinna televisiooniks nimetatakse, seda üle kannab, siis ju nad peavad seda õigeks. See on ka riigikogu liikmete õigus. Suuri riiklikult tähtsate küsimuste arutelusid või teemapüstitusi seekord ma ei teagi, et oleks esitatud,“ rääkis Nestor.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: