Tänavune Utria dessant on eelmistest ööpäeva võrra pikem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Tiit Tamberg/Kaitseliit

Täna õhtul Kiviõlis Utria dessandile startivad võistkonnad seisavad silmitsi tavapärasest raskema ja ööpäeva võrra pikema võistlusega.

Kell 22 läheb võistlusrajale 28 võistkonda, kõige arvukamalt ehk seitsme võistkonnaga, on esindatud Kaitseliidu Tallinna malev ning Kaitseliidu Alutaguse ja Pärnu malevad on kumbki välja pannud kolm võistkonda.

Kahe võistkonnaga on esindatud Kaitseliidu Järva, Saaremaa ja Tartu malevad, ühe võistkonnaga osalevad Valga ja Võrumaa malevad. Kaitseväest osaleb kahe võistkonnaga Scoutspataljon, lisaks võistkonnad Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonist ja pioneeripataljonist ning politsei- ja piirivalveametist. Välismaalt on traditsiooniliselt Utrial Soome võistkond.

Võistlustrassi pikkus on linnulennult umbes 130 kilomeetrit ning ilmaennustus on lubanud kogu võistluse ajaks temperatuuri pidevat kõikumist üle ja alla nulli, mis muudab võistluse osalejaile eriti kurnavaks.

Utria dessant lõpeb lõpujooksu finišiga laupäeva hommikul Narva-Jõesuus. Võistluste pidulik lõpetamine on laupäeval kell 16 Sinimägede uues koolimajas.

Utria dessanti korraldavad ERNA Selts, Kaitseliit ja Vaivara vallavalitsus salates 1999. aastast, et meenutada Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mille tulemusel puhastati 17.-19. jaanuaril 1919. aastal punastest Narva-Jõesuu, Narva ja Jaanilinn.
Vabadussõja suurima dessantoperatsiooni üldjuht oli toona kapteni aukraadi kandnud Johan Pitka. Dessantrühmi juhtisid major Martin Ekström, staabikapten Karl Aleksander Paulus ja kapten Anto Nestori Eskola.

Alates eelmisest aastast on Utria dessant üksiti ka eelvõistlus Eesti võistkondadele Admiral Pitka luurevõistluseks, talvise võistluse 10 esimest lõpetajat tagavad sellega kindla pääsu augustikuus Võrumaal toimuvale jõuproovile.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: