Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Koolidele kingitakse programmi Eesti 2.0 raames viiskümmend 3D printerit

Foto: Oleg Hartšenko/Vabariigi Presidendi Kantselei

Möödunud aastal oma start-upi GrabCAD 100 miljoni dollariga maha müünud Hardi Meybaum hakkab arendama kohalikku haridussüsteemi.

Programmi Eesti 2.0 esimene samm on siinsetele koolidele kinkida 50 3D printerit, et motiveerida õpilasi inseneriteadusi õppima minema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui ligi 20 aastat tagasi nägi ilmavalgust Tiigrihüppe programm, millega Eesti koolid said omale arvutipargi ja internetiühenduse, siis Eesti 2.0 programmi nimetab IT-visionäär Linnar Viik Tiigrihüppe esimese lennu saavutuseks.

"Ma julgen väita, et see 30-ndates olev põlvkond, kes tegelikult kasvas üles Eestis esimese Tiigrihüppe lennuna, on rahvusvahelises internetiettevõtluses edu saavutanud ja nad on aru saanud, et selleks, et mingisugune järgmine hüpe toimuks, ei ole neil vaja tuua koolidesse seda, mida nemad omal ajal kasutasid, arvuteid ja internetti, vaid midagi järgmist," rääkis IT-visionäär Linnar Viik.

Projekt annab koolidele esimest korda ka reaalse eeskuju, kuidas rakendada riiklikus õppekavas juba mitu aastat kirjas olevat läbivat teemat "tehnoloogia ja innovatsioon".

"Seni ei ole koolid osanud sellesse kuidagi suhtuda, sest tegemist ei ole eraldi õppeainega, kus saab hindeid panna ja kontrolltöid teha. Aga nüüd tuuakse kandikul kätte suurel hulgal Eesti koolidele täiesti uus tehnoloogia, millel on piiramatud võimalused õpilaste loovuse ja koostöö rakendamiseks," hindas Tallinna ülikooli haridustehnoloogia keskuse juht Mart Laanpere.

Lisaks GrabCAD-ile on projekti käivitamas veel mitmed teised suurettevõtted nagu näiteks Makerbot ja Stratasys. Mis on nende huvi väiksesse Eestisse panustada?

"Eks alguses oli vaja natuke raputada neid ja saime hakkama. Aga tegelikult on huvi selle programmi vastu veel teistelgi ettevõtetel. Mul oli just hiljuti vestlus ühe tehnoloogiaettevõttega, kes disainib elektroskeeme ja komplekte lastele. Kui ma ütlesin, et mul on võimalik teile tuua terve riik, kus te saate oma programmiga välja tulla ja katsetada, siis huvi on tegelikult väga suur," rääkis MTÜ Eesti 2.0 asutaja Hardi Meybaum.

3D printeri saamiseks on koolidel aega saata taotlusi vähem kui kuu aega ehk kuni 1. juunini.

President Toomas Hendrik Ilves külastas täna Gustav Adolfi gümnaasiumi, kus idufirma GrabCAD asutaja ja juht Hardi Meybaum tutvustas koolinoortele suunatud haridus- ja arendusprogrammi Eesti 2.0, mille eesmärk on õhutada õpilasi valima tehnoloogiapõhist tulevikku.

Gustav Adolfi gümnaasiumi õpilased 3D printeri ümber. Foto: Oleg Hartšenko/Vabariigi Presidendi Kantselei

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: