Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narva "eelarvamusfestival": eesti ja vene lapsed peaksid rohkem koos õppima

Foto: ERR

Narvas toimus "eelarvamusfestival", kus muuhulgas arutleti Eesti venekeelse kooli tuleviku üle. Kõlama jäi seisukoht, et eesti ja vene lapsed peaksid rohkem koos õppima.

Narva arvamusfestivali mõte on pakkuda piirilinna elanikele kogemust, kuidas eestlased Paide festivalil asju arutavad. Päeva jooksul külastas aruteluplatse kuni kolmsada inimest, mis on korraldajate arvates alguse jaoks hea tulemus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kohal on täpselt need inimesed, kes kohal olema peavad. Need, kes ei taha kaasa rääkida, neid ei ole. Kõik on loogiline, kõik on täiesti okei," kinnitas arutelujuht Aet Kiisla.

Suuremat osavõttu oodatigi just hariduspaneelist, kus räägiti vene kooli tulevikust Eestis. Ka siin oli inimesi arvatust vähem, kuid seisukohti oli igasuguseid.

"Esimene ja kõige tähtsam on see, et jätke vene kool rahule! Mitu aastat katseid, sealhulgas mõtlematuid katseid. Väga võimalik, et vene koolile peaks andma võimaluse iseendas selgusele jõuda," arutles Sergei Seredenko MTÜ-st Vene Kool Eestis.

"Kuid ikkagi vajame Eestis sellist vene kooli, mille õpilased oleksid võimelised konkureerima tööturul eesti kooli õpilastega. Selle saavutamiseks võib teha koostööd ja ka koole ühendada. Peaasi, et koolilõpetajad oskaksid eesti keelt ja tunneksid aineid selles keeles," rääkis Jõhvi Vene gümnaasiumi õpilane Mark Gerassimenko.

Arutelu algul tundusid inimeste mõtted väga erinevad, kuid pärast tuli välja, et mõeldakse enam-vähem ühtemoodi

"Ehk see, et eesti ja vene lapsed peaksid koos õppima, juba algusest peale peaksid koos õppima, ühendkoolide toetuse idee. Ma arvan, et see ongi suund, mida tuleb edasi arendada," märkis haridusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar.

Festivali hariduspaneeli arutelujuhi Aet Kiisla sõnul peaks arvamusfestival Narvas toimuma ka tuleval aastal.

"See on algus ja lõppu ei olegi," kinnitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: