Austrias algas salapärase Bilderbergi klubi kohtumine ({{commentsTotal}})

{{1434018127000 | amCalendar}}
Foto: AFP/Scanpix

Täna algab Austrias Telfs-Buchenis iga-aastane Bilderbergi klubi liikmete, maailma kõige mõjukamate hulka kuuluvate inimeste kohtumine.

Kriitikud nimetavad Bilderbergi klubi maailma vägevate vandenõuks, millega püütakse kogu inimkonda kapitalismi lõksu ajada. Kohtumisest osavõtjad ise ütlevad, et see on kõigest mitteametlik võimalus teada saada, kuidas maailm toimib, ning jagada oma teadmisi ja kogemusi, kuidas seda paremaks muuta, vahendas BBC.

Kohtumisest osavõtjate seas on poliitikuid, juhtivaid ärimehi ja arvamusliidreid. Täna Telfs-Buchenis koguneva 133 külalise seast leiab 21 poliitikut, sealhulgas Suurbritannia rahandusministri George Osborne'i, USA president Barack Obama rahandusnõuniku Laurence Boon'i, Hollandi peaministri Mark Rutte ning Austria presidendi Heinz Fischeri.

Vaatlejates tekitab küsimusi mullusel kohtumisel osalenud IMF-i juhi Christine Lagarde'i puudumine.

Tehnoloogiafirmasid esindavad kuus spetsialisti, nende seas Google'i juht Eric Schmidt ja veel kaks sama firma juhatuse liiget. Google'i suur esindatust selgitatakse sellega, et kohtumisel tuleb kõne alla ka tehisintellekti arendamine.

Mitteametlikul kohtumisel pole üksikasjalikku päevakava ja mingeid hääletusi ega resolutsioone kokkuvõtteks ei tehta.

Kutsutute seas on vaid 27 naist, kelle hulgas on Santanderi panga juht Ana Botin ja Economisti peatoimetaja Zanny Minton.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: