Venemaa alustas pronksiööl hukkunud Dmitri Ganini juhtumi asjus kriminaalmenetlust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1441371873000 | amCalendar}}
Pronkssõdur teisaldati 2007. aasta aprillis kaitseväe kalmistule
Pronkssõdur teisaldati 2007. aasta aprillis kaitseväe kalmistule Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Venemaa uurimiskomitee Leningradi oblasti osakond alustas kriminaalmenetlust 2007. aastal Tallinnas pronksiööl tapetud Dmitri Ganini asjus.

Uurimiskomitee esindaja Andrei Savatejev teatas, et kuna Eesti võimud ei ole süüdlasi siiani tabanud, algatab uurimiskomitee kriminaalmenetluse kindlaks tegemata isikute suhtes, vahendas Ehho Moskvõ võrguleht.

Nüüd kavatseb Venemaa uurimiskomitee saata Eesti poolele päringu tegemaks juurdluses koostööd.

Venemaa uurimiskomitee teatas, et vastavalt Venemaa kriminaalkoodeksile kuuluvad Venemaal mitte elavad välismaalased ja kodakondsusetud isikud kriminaalvastutuse alla, juhul kui kuritegu on suunatud Venemaa kodaniku vastu ja kui need välismaalased või kodakondsusetud isikud ei ole kohtu poolt süüdi mõistetud.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas ütles ERRi uudisteportaalile, et Eesti õiguskaitseasutusi ei ole ametlikult teavitatud, et Vene Föderatsioonis on alustatud Dmitri Ganini surma asjaolude välja selgitamiseks kriminaalmenetlust. Samuti ei ole Eesti poole pöördutud õigusabipalvega.

Pressiesindaja lisas, et kriminaalmenetlus Dmitri Ganini surma asjaolude väljaselgitamiseks Eestis kestab.

20aastane Mustveest pärit Venemaa kodanik Dmitri Ganin tapeti 2007. aastal ööl vastu 27. aprilli Tallinnas Tatari tänaval. Ganin sai kallaletungis noahaava, millesse ta suri. Uurimine tema tapjat ei tuvastanud. Hiljem on Venemaa noormehe surma kasutanud propagandasõjas Eesti vastu.

Tõnismäel pronkssõduri juures asunud matmispaigas alanud kaevetööde ettevalmistused vallandasid 26. aprillil 2007 massirahutused, millega kaasnesid rüüstamised, purustamised, süütamised ning vastuhakud võimuesindajatele. Rahutused kestsid Tallinnas ja Ida-Virumaal 28. aprillini.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: