Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kristlikud koolid tähistasid Maarjamaa aastapäeva ja teadvustasid erakoolide olukorda

Foto: ERR

Eesti kristlikud koolid korraldasid palverännaku Toompealt Piritale, et tähistada Maarjamaa 800. aastapäeva ja teadvustada kristlike erakoolide olukorda juhul, kui erakoolide tegevuskulud jäävad koolide enda kanda.

Koolijuhtide kinnitusel on vanemate huvi kristlike erakoolide vastu järjest kasvamas. Põhjus on pere kristlikus maailmavaates, tavakoolist väiksemates klassides või ka väikese kooli tunnetuses, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on igas lennus ka erivajadusega lapsi, erineva kodukeelega lapsi, erinevast rahvusest lapsi - kõik kooli otsused väljendavad kooli väärtusi," selgitas Püha Johannese kooli direktor Liivika Simmul.

Ussimaarjapäeva rännakul Tallinna Toomkirikust vanasse Maarjaorgu ehk Piritale osalesid luterlikud, katoliiklikud ja õigeusu kristlik erakool ning esindatud olid Tallinn, Tartu ja Kohila.

Toomkooli direktor Egle Viilma ütles, et asutamise ajal nelja ja viie aasta eest oli erakoolidel kindlus, et riigi ja omavalitsuste toetus erakoolidele on püsiv. Hetkel pole aga selgust, kelle kanda jäävad erakoolide tegevuskulud.

"Väikesed kristlikud koolid, mis 2010. ja 2011. aastal käivitati, seab see tõsisesse raskesesse, sest teadmine tol ajal oli, et igakülgne omavalitsuse ja riigi toetus koolidele on olemas," selgitas Viilma.

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets ütles, et riik jätkab erakoolide toetamist nagu seni - haridustoetusega.

"Küll aga ei saa me ebavõrdselt kohelda munitsipaalkoole, kristlikke koole või teisi alternatiivpedagoogilisi koole ja selleks riigieelarvest tegevustoetust eraldada. See on olnud ikka kohalike omavalitsuste pärusmaa. Ja ilmselt jääb see nii ka edaspidi," rääkis Laidmets.

Erakooliseaduse muudatuse eelnõu peaks lähiajal jõudma valitsusse ning pärast seda juba riigikokku.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: