Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Päästeamet tunnustas elupäästjaid

Foto: Postimees/Scanpix

Lillepaviljonis tunnustati neid inimesi, kes on näidanud üles vaprust inimelude päästmisel või kellel on suured teened päästeala arendamises.

Elupäästja medali sai 18 päästeameti teenistujat. Medali said ka kaitseväelased, häirekeskuse valvevahetuse juht ja vabatahtlik päästekomando pealik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samuti sai medali neli eraisikut, kes on päästnud inimese elu. Päästeameti kuldrist omistati ameti staažikatele töötajatele.

Kokku tunnustati päästeameti aumärkidega 71 inimest.

Medal pankrannikult alla kukkunud inimese päästmise eest

8. juuni kesköö paiku tuli häirekeskusele kõne naisterahvalt, kes oli Toila vallas Martsa küla juures Ontika paekaldalt alla kukkunud ja raskelt vigastatud.

Häirekeskusest saadeti välja kiirabi, päästjad ja politsei. Esimestest kõnedest aga ei selgunud, kus kannatanu täpselt on.

"Ta seletas ise kuhu kõndis ja enam-vähem selle koha, kus alla kukkus. Koostöös päästjate ja töösaali kolleegidega me enam-vähem selle koha ka leidsime. Pärisin kannatanu käest võimalikult palju infot, mida ta näeb - kuna ta liigutada ei tohtinud, siis küsisingi just, mida ta näeb -, mida kuuleb, mis ta ümber on, et siis leida seda kohta, kus ta on," meenutas häirekeskuse idakeskuse valvevahetuse juht Tiina Johkem.

Lisaks asukoha leidmisele tuli Johkemil aidata kannatanul teadvusel püsida ega lasta tal magama jääda, sest inimene ei pruugi selles seisundis enam ärgata.

"Minu meelest on see põhiasi, et ma lihtsalt ei kuula, et ma saan aru, mida mulle räägitakse ja ma oskan suunata neid oma küsimustega rääkima seda, mida meil on vaja kuulda, et saada teada põhjus, miks on abi vaja ja kuhu on abi vaja," rääkis Johkem.

"Meil kõigil, kes töötame siin, on endas sees olemas tahe aidata, tahe teha, oskus kuulata, /.../ aru saada, mida inimene räägib, lugeda ridade vahelt, mõnikord ka pausidest. Ma ise arvan, et see oli tavaline rutiinne tegevus, meie töö ongi ju inimesi aidata," ütles Johkem

Elupäästja medali said selle sündmuse eest ka Ontika paekaldalt allakukkunud eluohtlikus seisundis naise nööripäästet kasutades üles toonud Ida päästekeskuse Jõhvi päästekomando meeskonnavanem Erkki Põld ja päästjad Alexey Zimin ning Sergei Šuvalov.

Erkki Põld rääkis päästetööst ETV saates "Ringvaade".

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: