TTÜ lõpetas töösuhte MMS-i propageerijaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Merili Kukuškin ja Janika Veski.
Merili Kukuškin ja Janika Veski. Autor/allikas: ERR

Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) teatas, et lõpetas täna töösuhte kloordioksiidi ravimina propageerinud töötajaga.

"Mürgise kloordioksiidi propageerimine raviks ei ole kindlasti kooskõlas TTÜ väärtustega. TTÜ ei saa teaduasutusena heaks kiita seda, et meie töötaja tegeleb pseudoteadusega ja annab ilma erialase ettevalmistuseta ravisoovitusi, isegi kui see ei ole kuidagi seotud tema tööga TTÜ-s," selgitas ülikool.

"Seetõttu lõpetas TTÜ täna poolte kokkuleppel töösuhte masinaehituse instituudi assistendi Merili Kukuškiniga."

Eile algatas politsei väärtomenetluse, et selgitada välja sotsiaalmeedias propageeritava kloordioksiidi tarvitamise ja levitamise asjaolud. Politsei kinnitusel räägitakse grupi väidetavate eestvedajatega, kuid kriminaalmenetlust on võimalik alustada alles siis, kui on teateid reaalsetest kannatanutest.

Facebookis tegutseb üle 3200 järgijaga grupp, mis pooldab toksilise kemikaali kloordioksiidi manustamist ravimina. Seda nimetatakse omavahelistes vestlustes MMS-iks ehk inglise keelest tõlgituna imeliseks mineraallahuseks.

Üks grupi eestvedajatest on Eesti Päevalehe andmetel Merili Kukuškin, teine eraettevõtluses töötav Janika Veski.

"Aktuaalne kaamera" sai enda valdusesse helisalvestise loengust, kus Kukuškin rääkis, kuidas ta MMS-i kasutama hakkas.

"Tuli välja, et minu tutvusringkonnas on päris palju naisi, kes on MMS-i juba neli aastat kasutanud enda laste peal. Ja kõik need naised olid ökoemad, kes ei osta poest ka Poola õuna sellepärast, et Poola õunas on palju mürke sees. Need emad annavad oma lastele MMS-i juba mitu aastat järjest - see oli minu jaoks see klikk, et ma sain aru, et need hirmud, mis mul on, ilmselt ei ole väga põhjendatud," rääkis Kukuškin loengus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: