Politsei otsis läbi kloordioksiidi grupi eestvedajate kodud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Merili Kukuškin ja Janika Veski.
Merili Kukuškin ja Janika Veski. Autor/allikas: ERR

Politsei viis eile kinnises Facebooki grupis lahust nimega MMS ehk kloordioksiidi propageerinud naiste kodudes läbi kolm läbiotsimist, mille käigus leiti ka keemilist ainet, ning esitas väärteomenetluse raames esialgsed kahtlustused.

Põhja prefektuuri pressiesindaja Marie Aava ütles ERR-i uudisteportaalile, et praegu on kahtlustus esitatud kahele isikule karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb tegevusloata ja keelatud majandustegevust.

"Uurimise all on vähemalt kahe inimese tegevus," kinnitas ta ja lisas, et samad nimed on ka meedias läbi käinud. Eesti Päevalehes on varem grupi eestvedajatena välja toodud endine TTÜ masinaehituse instituudi assistent Merili Kukuškin ning eraettevõtluses töötav Janika Veski. Neist esimese tööandja TTÜ teatas eile, et on Kukuškiniga töösuhte lõpetanud.

Kolme läbiotsimise käigus leidis politsei ka kahtluste järgi kloordioksiidi. Ekspertiis selgitab välja, kas tegu on kõnealuse ainega.

"Praegu ei ole teada, et mõni laps oleks kloordioksiidi tarvitamisest saanud raskeid tervisekahjustusi. Kui ilmneb, et selline asi on toimunud, siis võidakse alustada ka kriminaalasja," selgitas Aava.

Politsei algatas üleeile väärtomenetluse, et selgitada välja sotsiaalmeedias propageeritava kloordioksiidi tarvitamise ja levitamise asjaolud.

Majandustegevuse eest valdkonnas, mille kohta kehtis erikeeld, samuti tegevusloata, litsentsita või registreeringuta tegutsemise eest valdkonnas, kus tegevusluba, litsents või registreering oli nõutav, karistatakse rahalise karistuse või kuni kuueaastase vangistusega.

"Aktuaalse kaamera" valduses on helisalvestis loengust, kus Kukuškin rääkis, kuidas ta MMS-i kasutama hakkas.

"Tuli välja, et minu tutvusringkonnas on päris palju naisi, kes on MMS-i juba neli aastat kasutanud enda laste peal. Ja kõik need naised olid ökoemad, kes ei osta poest ka Poola õuna sellepärast, et Poola õunas on palju mürke sees. Need emad annavad oma lastele MMS-i juba mitu aastat järjest - see oli minu jaoks see klikk, et ma sain aru, et need hirmud, mis mul on, ilmselt ei ole väga põhjendatud," rääkis Kukuškin loengus.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: