Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Järgmise aasta kaitse-eelarvest läheb suur osa ehitusele

Foto: Postimees/Scanpix

Järgmise aasta kaitse-eelarvest kulub suur osa ehitusele. Näiteks saabub Hollandist Eestisse esimene partii jalaväe lahingumasinaid CV90 ning tehnikale tuleb ehitada nii garaaže kui ka harjutusvälju, Tapal aga peab valmima kasarm liitlastele.

Kõik 44 lahingumasinat CV90 jõuavad kohale kolme aasta jooksul. Soomukeid ei saa lageda taeva all hoida - kui esimesed masinad järgmisel aastal kohale jõuavad, on neile lisaks garaažidele ka hooldus- ja remonditöökojad juba valmis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Järgmisse aastasse me oleme planeerinud suurusjärgus umbes 10 miljonit eurot, et nö soomusmanöövervõime taristu poole pealt edasi edendada," ütles kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute asekantsler Ingvar Pärnamäe.

Varjualused moodustavad väikese osa vajalikust taristust, ehitada tuleb lähiharjutusala Tapa linnaku lähedale ning parandada keskpolügooni harjutustingimusi. Soodla vastasutatud harjutusvälja tuleb hakata välja ehitama.

Lisaks jalaväe lahingumasinate harjutusaladele ehitavad ameeriklased keskpolügoonile tankiteid oma tankidele. Järgmised Abramsid saabuvad Eestisse koos järgmise liitlaste allüksusega oktoobri keskpaigas. Praegu elavad liitlased Tapa linnakus konteinerites. Plaanis on neile ehitada kasarm.

"Kui kõik läheb hästi, siis järgmiseks aastaks peaks ta olema täiesti valmis ja saavad nad Tapal vähe normaalsemates tingimustes elada," lisas asekantsler Pärnamäe.

Juba tänavu ootab aga üllatus kooliõpilasi, kes seni pidid riigikaitse välilaagrites kandma humanitaarabiks saadud välivorme.

Nimelt on kaitseministeeriumil plaanis riigikaitsekursuse välilaagrite jaoks juba tänavu osta uusi välivorme ja varustust. Igal aastal õpib riigikaitset 5000 õpilast. Uued vormid, magamiskotid ning alusmatid hangib kaitsevägi, praegu pole veel otsustatud, kus varustust hoidma hakatakse või kes seda koolidele välja jagab.

"Käesoleval aastal me räägime summast ligi pool miljonit eurot, mis kaitseväe muid hankemahte vaadates on suhteliselt väike summa. Ja see suurusjärk, mis me tahame suvevorme, magamiskotte ja lebomatte, telkmantleid ja muud kergemat varustust saada, on umbes 1400 õpilasele," selgitas kaitseministeeriumi kaitseväeteenistuse osakonna juhataja Peeter Kuimet.

Võimalik, et riigikaitse välilaagrite tarvis hangitakse varustust juurde ka järgnevatel aastatel. Järgmise aasta kaitse-eelarve on kasvu poolest teiste valdkondadega võrreldes neljandal kohal - pärast pensione, ravikindlustust ja teid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: