Ida-Virumaal loodetakse uute töökohtade loomisel tööstusparkidele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Madalad õlihinnad sunnivad Viru Keemiagrupist koondama poolt tuhat töötajat ning teistest Ida-Viru ettevõtetest lisandub neile aasta esimese poolel hinnanguliselt veel ligi nelisada inimest.

Muutused majanduses on viimase aasta vältel suurendanud tööpuudust Ida-Virumaal hüppeliselt. Nitroferti väetisetehase, Eesti Energia Kaevanduste ja eelseisva Viru Keemiagrupi vanade õlivabrikute seiskamine järel on siin tööta juba rohkem kui iga kümnes inimene. Tööstusparkide uued ettevõtted saaksid neile siiski rakendust leida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sihtasutuse Ida- Virumaa Tööstusalade Arendus juhatuse liige Teet Kuusmik märkis, et Narvas on neil väga palju ettevõtteid, kes on oma tootmisüksused valmis ehitanud.

"Jõhvis me lõpetasime infrastruktuuri ehitamise just eelmise aasta lõpus. Täna on olemas konkurentsivõimelise hinnaga kinnisvara, kogu taristu on välja ehitatud, nii et ettevõtetel uute tootmisüksuste rajamine on võimalik väga kiires tempos," hinas ta.

Tööstusparkide arendamine ei ole viimastel aastatel siiski kuigi ladusalt läinud.

Majandusminister Kristen Michal ütles, et tööstuspargid said sellel aastal eraldi täiendava rahastuse 700 000 eurot, et nad tooksid oma töökohtade loomist ettepoole.

"Sest varem oli tööstusparkides oli ikkagi see töökohtade loomine topanud 2 aastat, kuna maade üleandmine pidurdus. Nüüd me tõime seda 2 aastat ettepoole, et aastaks 2019 peab 4400 uut töökohta olema," märkis majandusminister.

 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: