Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaivara vallas alustas tööd Eesti ainus ohtlike jäätmete keskus

Ida-Virumaal Vaivara vallas alustas taas tööd Eesti ainus ohtlike jäätmete keskus. Keskusele leiti käitaja ning lahendati probleem mürgise nõrgveega.

Eelmise sajandi lõpul avatud Vaivara ohtlike jäätmete keskus pani uksed kinni neli aastat tagasi. Põhjuseks segadused keskusele sobiva operaatori leidmisel. Sellest ajast polnud Eestis ohtlikke jäätmete lõppladestuspaika ja ettevõtted pidid ise pead murdma, mida keskkonnale ohtlike jäätmetega peale hakata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüdseks on käitaja leitud, ning valminud on ka uus nõrgvee puhastusseade. Eesti ainsa ohtlike jäätmete keskuse väravad on taas avatud. 

"Ohtlikud jäätmed saavad kindla paiga ladustamise näol ja keskkonnaoht sellest objektist endast on ära likvideeritud. Ja see on teine tähtis asi," ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Mitmeaastane seisak keskuse töös tekitas olukorra, kus juba kogutud jäätmetest hakkas lekkima mürgist reovett ja jäätmekeskus muutus ise keskkonna reostajaks.

Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala kinnitas, et tänase seisuga on olukord on kontrolli all. "Tõesti, siin oli aastaid tagasi probleeme, kus seesama nõrgvesi sattus ladestusala territooriumilt välja, suublakraavi. Tänaseks on sealt kraavist tõstetud välja, kogutud kokku sete. Ja see tehnoloogia, mis siin kasutatakse, on tõesti tänasel päeval parim," selgitas Ala.

Kaks ja pool miljonit eurot maksma läinud nõrgvee puhastusseade eraldab ja pressib ohtlikud ained betoonkuupidesse. Loodusesse läheb puhas vesi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: